Ruský letoun nad Ukrajinou.

Západ uvalil další sankce na Rusko, akcie pokračovaly v prohloubení ztrát

Spojené státy americké a Evropská unie uvalila tvrdší sankce na Rusko kvůli jeho uznání samozvaných republik na východě Ukrajiny a následnému vyslání armády na jejich území. Akciové trhy reagovaly dalším poklesem. Nejvíce propadla newyorská burza.

Vůbec nejhlubší pokles na Wall Street zaznamenal technologický index Nasdaq, který během středečního obchodování odepsal 2,57 procenta. Technologické akcie tak potvrdily špatný dosavadní průběh roku 2022. Od jeho začátku totiž Nasdaq pokles už o více než 16 procent. Velkou vinu na tom mají zejména akcie společnosti Meta Platforms (dříve Facebook), které přišly o více než 40 procent své hodnoty.

O téměř dvě procenta ve středu klesl také hlavní index newyorské burzy S&P 500, Dow Jones Industrial Average propadl o 1,38 procenta. Na amerických akciích se také podepsalo blížící se zasedání Federálního rezervního systému, od něhož se očekává zvýšení úrokových sazeb.

Pokles akciových trhů se dostavil také do Evropy, byť nebyl tak hluboký jako v USA. Panevropský index Stoxx 600 ztratil 0,28 procenta, frankfurtský DAX 0,42 a pařížský CAC 40 0,1 procenta. Londýn o pět setin procenta zpevnil. Šanghaj a Hongkong rostly, zatímco Tokio zesláblo o 1,71 procenta.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *