V této recenzi se blíže podíváme na obchodní platformu Ex-Cap, která nabízí obchodování s CDI, tedy instrumenty denominovanými v digitálních měnách i samotnými kryptoměnami.

Zkušenosti s platformou ExCap, porovnání s konkurencí, poplatky

Tato excap recenze se blíže podívá na obchodní platformu ExCap, která nabízí obchodování s CDI, tedy instrumenty denominovanými v digitálních měnách i samotnými kryptoměnami. Pokud chcete vědět jak obchodování funguje a jaké jsou „excap zkušenosti“, jaké mají poplatky a proč nemusí být tato platforma vhodná úplně pro každého, potom čtěte dále.

Obsah článku

úvodní stránka Ex-cap

Typy účtů, vklady a výběry na ExCap

Ex-Cap.com nabízí 3 typy obchodních účtů v tarifech Basic, Classic a Individual. Klientské účty jsou vedeny výhradně v digitální měně Tether (USDt) a samotné obchodování probíhá na osvědčené platformě MetaTrader4. K dispozici pro obchodování jsou CDI instrumenty od

kryptoměn, přes akcie, indexy, forex, nebo komoditní spot a futures kontrakty.

obchodní platforma ex-cap.com
ex cap recenze MetaTrader4

Depozit lze provést několika způsoby. I přestože Ex-cap nepřijímá vklady v klasických měnách, klienti mohou v rámci ČR použít mnoho integrovaných způsobů směny, jako

instantní převod na účet v některé z českých bank, depozit platební kartou, nebo provést depozit přímým vkladem digitální měny.

Stejně široké jsou i možnosti výběru prostředků, kdy nejrychlejší je přímý výběr digitální měny, nebo výběr prostřednictvím směnárny, kde si klient vybere ze svého účtu USDt, směnárna zařídí vše potřebné a klientovi dorazí zpět peníze na jeho účet v bance.

Formulář na výběr prostředků je jednoduchý a intuitivní, nicméně výběr je třeba potvrdit telefonicky z důvodu bezpečnosti. Na rozdíl od bankovních převodů jsou výběry digitálních měn rychlé a levné, ale nezvratné, jakmile jsou provedeny. Pro Ex-Cap je bezpečnost

klientských prostředků evidentně prioritou a proto je zde prvek telefonického ověření výběru.

Čtěte také recenzi Zetano

Výhody a nevýhody ExCap

Výhodou v porovnání s konkurencí může být vedení účtu a obchodování v digitální měně USDt. Jedná se o tzv. stablecoin, který je fixován na kurz dolaru. Nedochází tak proto k výkyvům hodnoty samotného obchodního účtu, což se může dít v případě kdy některé další obchodní platformy vedou klientské účty například v Bitcoinu, jehož hodnota může výrazně kolísat i v rámci jednoho dne.

Zajímavě vypadá možnost, se kterou Ex-Cap přišel jako jeden z prvních, a to je možnost obchodního účtu krytého fyzickým zlatem, kde je pravděpodobné že v době vysoké inflace půjde o velmi žádaný produkt. Proto se přímo na něj zaměříme v některé z dalších recenzí. Základní nevýhodou tohoto produktu ovšem je, že bude dostupný pouze klientům s celkovým depozitem více než 100.000 USDt. A zde se dostáváme i k důvodu, proč Ex- cap.com nebude vhodný úplně pro každého.

obchodní účty na stránce Ex-cap
excap zkušenosti se zlatem

Minimální depozit pro tarif Basic činí 500USDt, tedy přes 10.000 korun. V tarifu basic navíc klient platí za každý zobchodovaný lot komisi 5USDt. Nižší náklady na otevírání obchodů přicházejí s tarifem Classic, kde je již obchodování bez komise a s nižšími spready, které ale nejsou nijak závratně vysoké ani u účtu Basic. Nicméně pro dosažení výhod tarifu Classic je třeba mít celkový depozit přes 20.000USDt, na což nedosáhne úplně každý a pro ty, kdo chtějí obchodovat v mikrolotech s účty ve stovkách dolarů bude pravděpodobně vhodnější volbou jiný broker.

Co se týká supportu a zákaznické podpory, nabízí Ex-Cap.com kromě dalších jazyků i služby kompletně v češtině, včetně webových stránek i v české verzi.

Platformu Ex-cap.com provozuje společnost Future Finance Group pod licencí úřadu FSA (Financial Service Authority) číslo 2294.

Doporučujeme recenzi brokera InvestaGo

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *