Tržní hodnota J&J klesla o téměř 40 miliard dolarů

New York 15. prosince (ČTK) – Americká farmaceutická a kosmetická společnost Johnson  Johnson (JJ) v pátek během jediného dne ztratila téměř 39,8 miliardy dolarů (zhruba 900 miliard Kč) ze své tržní hodnoty. Akcie podniku totiž prudce oslabily v reakci na zprávu agentury Reuters o tom, že firma po desítky let věděla o přítomnosti azbestu v jejím dětském pudru Baby Powder.
Společnost Johnson  Johnson sice tuto zprávu popřela, její akcie nicméně uzavřely páteční obchodování s desetiprocentní ztrátou. To představuje jejich nejprudší jednodenní pokles od roku 2002, píše agentura AP.
Firma Johnson  Johnson již podle serveru CNBC čelí tisícovkám žalob, podle kterých její dětský pudr obsahuje azbest a působí rakovinu. Prozkoumání interních zpráv podniku a dalších důvěrných dokumentů podle agentury Reuters ukázalo, že firma o přítomnosti malého množství azbestu ve svých produktech věděla již od roku 1971.
Společnost Johnson  Johnson však zprávu agentury Reuters označila za jednostrannou a nepravdivou. „Tisíce nezávislých testů regulátorů a předních světových laboratoří potvrzují, že náš dětský pudr nikdy azbest neobsahoval,“ dodala.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *