elektromobil

Automobily NIO jsou opět slyšet

NIO (NYSE)

  • Cena akcií NIO vzrostla mezi 4. 5. a 3. 6. 2020 ze 3,26 USD na 5,59 USD. (yahoofinance.com)
  • Společnost Credit Suisse udává cílovou cenu na 12,6 USD za akcii, možné zhodnocení tak přesahuje více než 100 %. (finviz.com)
  • Prodeje automobilů NIO rostly i přes nepřízeň spojenou s koronavirem více, než prodeje jiných automobilek. (investors.com)
  • Během jediného dne, od 2. 6. do 3. 6. 2020, vzrostla hodnota akcií o 19,6 %. (investors.com)
  • Goldman Sachs změnila své doporučení na BUY. (investors.com)

Akcie NIO narostly o 19 % během jediného dne, a to v úterý 2. 6. 2020 na 5,6 USD.

Pozice značky NIO nově se rozvíjející čínské automobilky byla podle Goldman Sachs upevněna silnými tržbami na začátku roku 2020, dle jejich mínění to potvrzuje fakt, že se stále více čínských zákazníků přiklání k této prémiové značce vyrábějící elektromobily.

„Podle našeho názoru robustní kvalita ES6 a ES8 ve srovnání s ostatními prémiovými modely EV dostupnými na trhu, spolu s následnými pozitivními hodnoceními zákazníků, vedla k výraznému překonání poptávky společnosti,” dodal  Fei Fang (analytik společnosti Goldman Sachs). Dle jeho odhadů by společnost NIO mohla do roku 2020 zvýšit svůj obrat na úroveň 10 000 jednotek měsíčně a v roce 2023 prodat dokonce 175 000 jednotek, čímž by dosáhli 19% podílu na trhu prémiových elektromobilů v Číně.

Výrobce prémiových elektrických SUV ze Šanghaje dosáhl dle Fanga realizováním dodávek v prvních čtyřech měsících meziročního vzrůstu 37 %. Dále poznamenal, že to „zdůraznilo, že čínští spotřebitelé stále více uznávají tuto nově vznikající značku automobilů.“

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *