terč, trefa

Strefit se do správné příležitosti s Targetem

Akcie společnosti Target (TGT) se zvýšily o 12 % a dosáhly svého maxima ve výši 153,77 USD (Reuters.com). „Největší změnou, kterou jsme viděli od Q1 do Q2, byl výjimečný růst, který jsme viděli v nákupech, kde se mnoho Američanů obracelo k digitalizaci, aby splnily jejich potřeby,” řekl generální ředitel TGT Brian Cornell. Cílová cena akcií TGT je podle portálu tipranks.com stanovena až na 180 USD. 13 z 18 dotazovaných analytiků udává doporučení BUY (tipranks.com), analytik  Seith Sigman z Credit Suisse také udává doporučení BUY.

Target Corporation byla založena v roce 1902 a sídlí v Minneapolis v Minnesotě. Je to maloobchod s běžným zbožím působící v USA. Společnost nabízí sortiment od potravin přes oděvy, doplňky, domácí výrobky, elektroniku po hračky. Společnost také poskytuje vybavení v obchodech, jako je Target Cafà ©, Target Optical, Starbucks a další nabídky stravovací služby. Společnost prodává nejen prostřednictvím svých obchodů, ale i digitálními kanály, včetně Target.com. K 25. březnu 2020 společnost provozovala přibližně 1 900 obchodů.

Ve středu 19.8. 2020 oznámila společnost svůj nejlepší čtvrtletní růst tržeb a online tržeb, které se téměř ztrojnásobily díky tomu, že zákazníci využili rychlé a bezkontaktní doručení nákupu oblečení, videoher i bytového vybavení. Ve druhém čtvrtletí, které skončilo 1. srpna, se prodej oblečení Targetu po 20% poklesu v prvním čtvrtletí opět zvedl a to o dvojciferné číslo, přičemž tržby z elektroniky vzrostly o více než 70 %. Čistý zisk Targetu se zvýšil o 80,3 % na 1,69 miliardy USD, s upraveným ziskem na akcii 3,38 USD, což je mnohem více, než byly odhady analytiků (1,62 USD). Celkové příjmy vzrostly o 25 % na 22,98 miliard USD, což také předčilo očekávání.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *