solární elektrárna

Zlaté období pro stříbro?

  • V době očekáváného ekonomického oživení bude stříbro oproti ostatním drahým kovům více využívané (metalsdaily.com)
  • Stříbro je hojně využíváno při výrobě solárních panelů jejichž produkce by se měla do budoucna navyšovat (metalsdaily.com)
  • V současné době je silná poptávka po stříbře v Indii, kde jsou drahé kovy spojovány se společenským postavením (metalsdaily.com)
  • Zvýšená poptávka stříbra se viditelně odráží na rostoucí hodnotě akcií u těžařů stříbra po celém světě (yahoofinance.com)
  • Analytická společnost Metal Focus očekává v následujícím roce cenu stříbra přesahující hodnotu 30 USD za unci (metalsdaily.com)

Ve zprávě, která byla zveřejněná 27.10.2020, analytici britské společnosti Metals Focus uvedli, že se hodnota stříbra bude ke konci roku pohybovat okolo svého srpnového maxima. Pro rok 2021 pak očekávají hodnotu přesahující 30 USD za unci. K odůvodnění těchto předpokladů je fakt, že i během dvou měsíčního konsolidačního období investiční poptávka zůstala u stříbra silná.

I přesto, že Metal Focus věří ve vývoj ceny stříbra, analytici poznamenali, že může dojít v blízké budoucnosti k vyšší volatilitě.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *