Beijing

Akcie v Číně a Koreji ztrácely, japonské trhy naopak rostly

Čínský a jihokorejský burzovní parket vstoupil do nového obchodního týdne poklesem. Akcie v Šanghaji oslabily nejvíce od loňského července. Dolů se vydaly také akce na soulské burze, výjimkou v regionu bylo Japonsko.

Šanghajský index CSI300 zahrnující blue chips tituly v pondělí propadl o více než tři procenta, což je nejhlubší denní pokles od konce července loňského roku. Za oslabením stojí spekulace, že tvůrci čínské hospodářské politiky mohou v brzké době přistoupit k restriktivním opatřením. Hlavní index šanghajské burzy pak ztratil bezmála 1,5 procenta.

Vývoj na burze v Soulu byl na počátku pondělního obchodování nadějný. Index KOSPI nejprve zamířil o více než procento vzhůru, ovšem svůj trend neudržel a zakončil bezmála o procento slabší. Korea byla do značné míry ovlivněna právě vývojem v Číně, přestože trh zpočátku slyšel na silný růst korejského exportu.

Výjimkou z významnějších burz v regionu se tak stalo Tokio. Hlavní index Nikkei přidal bezmála půl procenta a upevnil si tak svou pozici nad úrovní 30 tisíc bodů. Investoři měli zájem zejména o cyklické tituly, tedy akcie výrobců pryže nebo zpracovatele průmyslových kovů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *