Srpnové inflační překvapení ve Spojených státech vedlo ke zvýšení sázek na další růst úrokových sazeb v USA. Trh nyní očekává, že Federální rezervní systém zvýší potřetí v řadě sazby o 0,75procentního bodu.

Americká inflace žene dolar vzhůru, akcie dolů. Trhy sází na další výrazný růst sazeb

Srpnové inflační překvapení ve Spojených státech vedlo ke zvýšení sázek na další růst úrokových sazeb v USA. Trh nyní očekává, že Federální rezervní systém zvýší potřetí v řadě sazby o 0,75procentního bodu.

Americký dolar posiluje

Americký dolar po oznámení překvapivého meziměsíčního růstu cenové hladiny v USA začal posilovat. Dolarový index zpevnil o 0,97 procenta, vůči euru dolar posílil o 0,85 procenta. Japonské jen naopak vůči dolaru 0,84 procenta ztratil. Mexické peso dokonce propadlo o necelé procento.

Naopak hlavní burzovní indexy Wall Street klesaly. Nejvíce propadl technologický Nasdaq, a to o téměř čtyři procenta. Více než tři procenta odepsal také index S&P 500 a ztráta Dow Jonesu zůstala pod třemi procenty.

FED možná opět zvýší úrokové sazby

Protichůdný vývoj dolaru a amerických akcií nastal v důsledku překvapivého zvýšení cenové hladiny v srpnu. Zatímco trh očekával, že ceny v USA meziměsíčně klesnou, došlo naopak k jejich růstu o 0,1 procenta. Trh tak zvýšil sázky na to, že Federální rezervní systém na svém měnověpolitickém zasedání příští týden opět zvýší úrokové sazby, a opět o 0,75procentního bodu.

4 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *