USA

Americké akcie přivítaly červencová data o inflaci růstem. Dow Jones na rekordu

Růst cenové hladiny ve Spojených státech v červenci zvolnil. V meziročním srovnání se inflace stále držela na pětiprocentní hranicí, meziměsíčně však ceny stouply jen o půl procenta. Jde o největší meziměsíční snížení inflace za posledních 15 měsíců.

Investoři tuto poměrně příznivou zprávu adekvátně ocenili. Newyorská burza totiž posílila, s výjimkou technologického indexu Nasdaq, který uzavřel o 0,16 procenta slabší, než se nacházel na začátku středečního obchodování.

Dow Jones Industrial Average posílil o 0,62 procenta a vystoupal na nový rekord, který se blíží 35,5 tisícům bodů. Hlavní index newyorské burzy S&P 500 získal čtvrt procenta a uzavřel na úrovni 4 447,7 bodu.

Aktuální americká data o inflaci tak zatím potvrdila tezi zaznívající ze strany americké centrální banky (Fed), že rychlý růst cen je pouze dočasný a bude zpomalovat. Pro akciové trhy jde o důležitou zprávu, neboť současný vývoj mírní obavy, že Fed proti vysoké inflaci v brzké době zasáhne. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to nejspíše konec rekordního růstu akciových trhů. Nyní bude záležet na tom, zda se desinflační trend potvrdí i v dalších měsících.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.