New York, USA

Newyorský burzovní index S&P vystoupal na historické maximum

Hlavní index newyorské burzy S&P 500 vystoupal během čtvrtečního obchodování na nejvyšší hodnotu v historii, a sice na 4097,17 bodu. Vzhůru jej táhly zejména technologické tituly, ale ujištění ze strany Fedu, že v podpoře ekonomiky nepoleví.

Vedle indexu S&P 500 posílil také Dow Jones Industrial Average, který zahrnuje průmyslové tituly, nebo technologický index Nasdaq. Technologie zpevnily o více než procento, a vzhůru je táhly akcie společností Apple, Microsoft nebo Amazon. Nasdaq se díky tomu dostal na sedmitýdenní maximum, na historický rekord mu chybí asi 130 bodů.

Americké akcie rostly navzdory nepříznivým údajům z trhu práce. Už druhý týden po sobě se totiž zvýšil počet Američanů žádajících o dávky v nezaměstnanosti, což je v konfliktu s čísly o přírůstcích zaměstnanosti. Trhům pomohlo také středeční vyjádření šéfa Federálního rezervního systému Jerome Powella, že centrální banka je připravena i nadále masivně podporovat oživení americké ekonomiky. Očekávané zvýšení míry inflace v tomto roce má být totiž velmi pravděpodobně jen dočasné, a tak prý není důvod uvažovat o zvyšování úrokových sazeb.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *