USA

Americké firmy si začaly masivně půjčovat. Jde o další známku oživení, říkají experti

Bezmála deset miliard dolarů si americké firmy půjčily letos v dubnu. Jde o meziroční přírůstek firemních úvěrů téměř o pětinu. Za rostoucí poptávkou po půjčkách je zejména postupující vakcinace a růst spotřebitelské poptávky po zboží a službách.

Oproti březnu došlo ke zvýšení objemu poskytnutých firemních úvěrů o pět procent, a na výsledných 9,8 miliardy dolarů. Vyplývá to ze studie americké Asociace leasingových a finančních společností (ELFA). „Roste počet firem, které se navrací k normálnímu životu, stejně jako se obnovuje spotřebitelská poptávka s tím, jak postupuje vakcinace,“ uvedl výkonný ředitel ELFA Ralph Petta pro agenturu Reuters.

Podle něho je na datech jasně vidět, že firmy investují v očekávání příznivého vývoje v letních měsících. Poměrně vysoké je také procento schválených úvěrů na celkově podaných žádostech, to se v průběhu března i dubna drželo mezi 76 a 77 procenty.

Data ELFA získala na základě výzkumu 25 společností, které Asociaci tvoří. Je mezi nimi řada peněžních ústavů jako například Bank of America, ale také finanční divize společností jako Dell Technologies, Siemens AG nebo Caterpillar.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.