Benzin i nafta na Slovensku znovu zlevnily, ceny klesly už jenom nepatrně Ceny nejžádanějších pohonných hmot na čerpacích stanicích na Slovensku pokračovaly minulý týden v poklesu na nové minimum za poslední měsíce. Benzin i nafta zlevnily už jenom nepatrně.

Benzin i nafta na Slovensku znovu zlevnily, ceny klesly už jenom nepatrně

Ceny nejžádanějších pohonných hmot na čerpacích stanicích na Slovensku pokračovaly minulý týden v poklesu na nové minimum za poslední měsíce. Benzin i nafta zlevnily už jenom nepatrně. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil slovenský statistický úřad.

Benzin nejlevnější od konce dubna

Benzin Natural 95 na Slovensku ve sledovaném období vyšel v průměru na 1,73 eura (42,64 Kč) za litr proti 1,734 eura (42,74 Kč) v předchozím týdnu. Byl tak nejlevnější od přelomu letošního dubna a května.

Průměrná cena litru nafty za týden klesla na 1,769 eura (43,61 Kč) z 1,773 eura (43,70 Kč). Nafta tak byla nejlevnější od konce května.

Pohonné hmoty zlevňují od konce června

Na dosavadním maximu byly ceny obou těchto druhů pohonných hmot na Slovensku na přelomu června a července, kdy dosáhly shodně 1,946 eura (47,97 Kč) za litr. Od té doby se nepřetržitě snižují, nadále jsou ale mnohem dražší než na začátku letošního roku.

V České republice benzin v uplynulém týdnu opět zlevnil, ale nafta po týdnech poklesů cen zdražila. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla o 34 haléřů na 40,32 koruny za litr, zatímco cena nafty o 42 haléřů vzrostla a dosáhla 42,86 Kč.

Zdroj: ČTK

4 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *