Ceny akcií Newmont Corporation rostou

Newmont Corporation je jednou z největších společností těžby zlata na světě, která je jako jediná zahrnuta do indexu S & P500. Na svůj historický vrchol (69 $) z aktuální ceny zůstává možné zhodnocení 16 %. Společnost nedávno informovala o zvýšení své dividendy o 79%.  Pokud roste cena zlata roste i výnos společnosti. Je to proto, že vytěžené zlato se prodává za mnohem vyšší cenu. 

Vývoj ceny akcií Newmont corp. ukazuje, že i přes dnešní hrozby spojené s koronavirem, se společnosti daří dobře. Dynamika ceny akcií je v tomto případě nesporná. Mluvíme o akci za každého počasí a proto by akcionáři neměli být v budoucnu nespokojeni se svou výkonností.

Společnost byla založena v roce 1921 a od roku 1940 je veřejně obchodovaná. Je vlastníkem aktiv v Severní a Jižní Americe, Africe a Austrálii a rovněž jediným producentem zlata v S & P 500.

Negativním trendem však je, že společnosti snižují své výplaty dividend v důsledku pandemie. V některých společnostech dokonce došlo k úplnému zastavení vyplácení dividend. I když by to mohlo být pochopitelné, obvykle to není dobré znamení. V Newmonte však ke žádnému snižování dividend nedošlo. Právě naopak, společnost nedávno oznámila zvýšení své dividendy o 79 %. Představenstvo společnosti Newmont uvedlo, že příští čtvrtletní dividenda společnosti bude 25 centů na akcii ve srovnání se 14 centy na akcii během předchozího čtvrtletí. Obchodníci v oblasti těžby sledují hlavně spotovou cenu zlata. 

Generální ředitel společnosti Newmont, Tom Palmer, tvrdí, že cena zlata může dosáhnout svého historického maxima v dolarech. Palmer v rozhovoru pro Bloomberg uvádí: „Úroveň globálního stimulu, který vstupuje do ekonomiky, určitě podporuje dlouhodobější vyšší ceny zlata a nemyslím si, že stimulace se zatím zastavila.“  Palmer se pravděpodobně odvolává na pokračující stimulační aktivitu Federálního rezervního systému. K tomu také přidává prognózu ceny zlata: „Určitě byste viděli scénáře, které ho tlačí na sever od 2 000 dolarů.“ To by znamenalo významný mezník, neboť nejvyšší cena zlata se v roce 2011 pohybovala přibližně na 1 900 dolarech.

 

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *