káva, kafe, barista

Česká síť The Miners Coffee loni zvýšila tržby o 69 procent na 55 milionů korun

Česká kavárenská síť The Miners Coffee v loňském roce zvýšila meziročně tržby o 69 procent na 55 milionů korun. Firma loni otevřela první kavárnu v zahraničí, letos spolu s partnerskými podniky plánuje v Evropě zahájit stavbu 36 nových poboček. Síť o tom informovala v tiskové zprávě, hospodářský výsledek neuvedla.

The Minners najdete i ve Španělsku

„V roce 2022 jsme expandovali nejen v ČR, ale zahájili jsme i první expanzi do zahraničí. V prosinci jsme otevřeli první kavárnu v Barceloně,“ řekl majitel The Miners Coffee Oldřich Valta. Ve spolupráci s partnerskými podniky letos firma plánuje zahájit stavbu 36 nových provozoven, většina z nich by měla být v Evropě. V současné době společnost dokončuje tři pobočky, jednu ve Španělsku a další dvě v Česku. The Miners Coffe má zatím v provozu šest kaváren v Praze a jednu ve Španělsku. Do roku 2028 chce podnik řídit 1000 kaváren, vyplývá ze zprávy.

Firma bude hledat investory

Ve druhé polovině letošního roku firma plánuje na podporu rozšíření sítě uspořádat investiční kolo. „Stejně jako loni půjde o mix dluhového financování a nového kapitálu. V minulých letech růst financovali novým kapitálem primárně akcionáři,“ uvedl Valta. Firma má nyní podle něj 20 akcionářů, jsou to především lidé z bankovnictví, informačních technologií a reklamy. Síť The Miners Coffee byla na konci uplynulého roku oceněna na zhruba 300 milionů korun, stojí ve zprávě.

Firma byla založena v roce 2019, první provozovnu otevřela na ulici Slavíková v Praze. Z dalších kavárenských řetězců v Česku funguje například americká značka Starbucks, britská firma Costa Coffee, tuzemská síť CrossCafe či polský řetězec Dobro & Dobro cafe.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *