siemens, budova, logo, společnost, německo

Čtvrtletní zisk Siemensu překonal odhady, čeká ale zpomalení růstu tržeb

Německý průmyslový koncern Siemens ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil zisk o sedm procent na rekordních 3,4 miliardy eur (83 miliard Kč) a překonal odhady. Příští rok ale čeká zpomalení růstu tržeb. Firma to uvedla ve své dnešní výsledkové zprávě.

Analytici kvartální zisk odhadovali na 3,34 miliardy eur. Tržby se ve čtvrtletí zvýšily o deset procent na 21,4 miliardy eur a překonaly odhad oslovených analytiků 20,99 miliardy eur.

Očekávané utlumení průmyslové automatizace

Společnost, která vyrábí produkty k automatizaci továren a budov, v příštích 12 měsících očekává růst tržeb o čtyři až osm procent. Tento nový cíl představuje zpomalení oproti 11procentnímu nárůstu tržeb, který Siemens vykázal za hospodářský rok 2023, tedy do konce září. Důvodem jsou podle firmy především utlumená očekávání v divizi průmyslové automatizace.

„Fiskální rok 2023 byl rokem několika rekordů: v naší průmyslové divizi dosáhl zisk a zisková marže historicky nejvyšší úrovně a téměř jsme zdvojnásobili čistý zisk na historické maximum,“ uvedl generální ředitel Roland Busch.

Dceřinná společnost Innomotics

Siemens dnes také oznámil, že plánuje svůj podnik s motory a velkými pohony Innomotics uvést na burzu. Teď krok začíná připravovat. Současně prověří nabídky třetích stran na tento podnik a v případě potřeby zváží jako alternativu prodej firmy. Innomotics zaměstnává 15.000 lidí, její oddělení od mateřské společnosti je z velké části dokončeno.

Siemens je výrobcem řady produktů od vlaků až po průmyslový software. V České republice má skupina výrobní závody a rozsáhlou obchodní strukturu. V tuzemsku vlastní i dvě centra sdílených služeb, 13 vývojových center a oddělení a také deset kompetenčních center s globální působností.

zdroj: čtk

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *