Pověst kryptoměn utrpěla během uplynulých několika málo dní vážnou ránu. To když se počáteční potíže kryptoměnové burzy FTX změnily v její pád. Lidé z blízkosti burzy dokonce hovoří o podivných přesunech stamilionů dolarů jejích klientů.

Kryptoměnová burza FTX zbankrotovala. Hledá se miliarda dolarů, která chybí jejím klientům

Pověst kryptoměn utrpěla během uplynulých několika málo dní vážnou ránu. To když se počáteční potíže kryptoměnové burzy FTX změnily v její pád. Lidé z blízkosti burzy dokonce hovoří o podivných přesunech stamilionů dolarů jejích klientů.

Peníze z kont FTX zmizely

Podle zdrojů, které cituje agentura Reuters, klienty kryptoměnové burzy FTX postrádají nejméně miliardu dolarů. Ty měly z kont FTX záhadně zmizet. Zakladatel a majitel burzy Sam Bankman-Fried měl podle těchto zdrojů z účtů FTX převést tajně asi 10 miliard dolarů na účty jiné jeho společnosti Alameda Research.

Chybí 1 až 2 miliardy dolarů

Nicméně velká část z této sumy se měla ztratit. Jeden ze zdrojů, na který se Reuters odkazuje, hovoří o částce kolem 1,7 miliardy dolarů, druhý pak uvedl částku v rozmezí 1 až 2 miliardy dolarů. Bankman-Fried vzkázal agentuře Reuters, že převod deseti miliard dolarů rozhodně nebyl tajný. Kam se ale jedna až dvě miliardy dolarů poděly, zakladatel burzy FTX neuvedl.

Hodnota Bitcoinu během víkendu pokračovala v dramatickém kolísání. V pátek Bitcoin prudce posílil, aby během soboty zase ztrácel a obchodoval se pod 17 tisíci dolarů. Podobné výkyvy zaznamenaly i další kryptoměny.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *