Šílená jízda na kryptoměnovém trhu pokračuje. Nejprve další pád, poté rychlé zotavení

Šílená jízda na kryptoměnovém trhu pokračuje. Nejprve další pád, poté rychlé zotavení

Dění kolem jedné z největších světových kryptoburz se vyvíjí nečekaným směrem. Zatímco ještě v polovině týdne se zdálo, že pomocnou ruku kryptoměnové burze FTX podá její konkurent Binance, ve čtvrtek se situace změnila.

Problém se solventností FTX

Když se rozkřiklo, že kryptoměnová burza FTX má problém se solventností, na trzích nastala panika a kryptoměny se snesly volným pádem k zemi. Bitcoin ztratil přes 10 procent své hodnoty. Uklidnění přišlo poté, co majitel konkurenční kryptoburzy Binance, čínský miliardář Zhao na Twitteru uvedl, že by mohl FTX převzít.

Rozhodnutí Binance způsobilo další pád kriptoměn

Jenže hned další den vyšlo najevo, že Binance dá od FTX ruce pryč. Prý po prostudování detailů případné transakce. To na kryptoměny zafungovalo jako další rozbuška a pád pokračoval. Bitcoin našel oporu na 16 tisících dolarů. Během čtvrtečního obchodování ale přišel obrat a kryptoměny začaly růst, Bitcoin zpevnil o více než 12 procent.

Kryptoměnám jednak pomohl lepší než očekávaný vývoj inflace v USA, ale také zpráva, že burzu FTX by mohl zachránit jiný čínský podnikatel Justin Sun. Sun je zakladatel blockchainového ekosystému Tron a podle portálu CoinDesk.com nabídl FTX pomocnou ruku.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *