ryanair

Letecký průmysl ožívá. Ryanair se dostal do zisku poprvé od propuknutí pandemie

Irská letecká společnost Ryanair vykázala za třetí letošní čtvrtletí zisk. Poprvé od propuknutí koronavirové pandemie. Za celý rok ale bude v hlubší ztrátě, než původně předpokládala.

Za červenec až září letošního roku Ryanair vydělal 225 milionů eur. Jde o první kvartál irských aerolinek v zisku od propuknutí koronavirové pandemie, která doslova zdrtila globální letecký průmysl. Pro celý letošní rok však Ryanair odhaduje, že skončí ve ztrátě mezi 100 a 200 miliony eur. Původně však aerolinie počítali s mírnou ztrátou nebo dokonce nulovým ziskem.

Pro příští rok však Ryanair očekává, že by se mohl dostat do celoročního zisku. Pro příští léto už má prý zabookované lety za ceny, která je asi o pět procent vyšší než v roce 2019, uvedl výkonný ředitel Ryanairu Michal O’Leary na tiskové konferenci ke kvartálním výsledkům.

Že letecky byznys oživuje, nedávno potvrdil také šéf německé Lufthansy Carsten Spohr. V rozhovoru pro rakouský deník Kleine Zeitung řekl, že letecká doprava se vzpamatovává rychleji, než původně očekával. K jejímu plnému obnovení prý ale ještě vede poměrně dlouhá cesta.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.