Blíží se finančně nejnáročnější část roku: vánoční nákupní horečka, jíž hned po svátcích vystřídají masivní novoroční výprodeje.

Ochutnávka velkého průzkumu

Vyjít s výplatou může být zkrátka někdy problém, obzvláště pokud se objeví nečekané výdaje. Krátkodobé půjčky neboli rychlé půjčky do výplaty jsou tak pro čím dál více lidí tématem číslo jedna. Jak se ovšem vyznat v jednotlivých parametrech půjček dostupných na trhu a jak vybrat tu správnou? Lepší přehled o aktuálně dostupných rychlých půjčkách do výplaty získáte díky průzkumu, který se rozhodl provést nezávislý finanční magazín Lundea.

Cílem bylo porovnání půjček poskytovaných 21 nebankovními společnostmi v 5 kategoriích a více než 40 parametrech. Průzkum nezahrnuje všechny nebankovní společnosti, a to z toho důvodu, že v případech, kdy nenabízejí rychlé půjčky do výplaty, obtížněji by se produkty porovnávaly. Prohlédněte si ochutnávku tohoto velkého a jedinečného průzkumu. Celý článek naleznete ZDE.

Poplatky za půjčku do výplaty v polovině nebankovních společností

Poplatky za půjčku dokáží mnoho klientů odradit a jdou proto raději někam, kde jim nabídnou půjčku zdarma. Nechce se jim zkrátka platit zbytečné poplatky. A právě na to cílí přibližně polovina nebankovních společností, které poskytují rychlé půjčky do výplaty zdarma. Věří, že se tím zvýší pravděpodobnost toho, že se k nim spokojený klient v budoucnu vrátí.

Srovnání nejlepších poskytovatelů nebankovních půjček

Věk může být v některých případech překážkou

V některých případech to není exekuce či insolvence, které mohou být překážkou na cestě k rychlé půjčce do výplaty, ale příliš nízký nebo naopak příliš vysoký věk. V některých případech je nastavena minimální věková hranice ne na 18, ale dokonce ne 20 či 21 let. 4 z porovnávaných poskytovatelů mají maximální věk žadatele o půjčku nastavený na 65 nebo 75 let.

Čtvrtina společností nabízí možnost změny výše půjčky

Průměrná výše první půjčky se splatností do 30 dnů se pohybuje kolem 9.000 Kč, u opakovaných půjček je to pak kolem 20.000 Kč. Co se týče dodatečné změny výše půjčky třeba v průběhu splácení, pak toto není problém u 24 % z 21 porovnávaných nebankovních společností.

Důkladné pročtení smlouvy je základ – vzory smluv na webu mají všechny společnosti

Aby se mohl klient důkladně seznámit se smlouvou dopředu, to už je v dnešní době základ. A vědomy jsou si toho i poskytovatelé půjček se splatností do 30 dnů, protože všech 21 z provedeného průzkumu má na svých internetových stránkách vzory smluv. Délka takových smluv se pohybuje mezi 7-17 stránkami.

Ochutnávka velkého průzkumu srovnání nebankovních poskytovatelů půjček

Může vás zajímat:
Podle článku Asociace nebankovních společností letos poskytla o 16 % více peněz, nebankovní společnosti v České republice poskytly v letošním roce o 16 % více peněz než v loňském roce. Tento nárůst je způsoben především rostoucí poptávkou po nebankovních půjčkách v době, kdy se lidé potýkají s finančními problémy v důsledku pandemie COVID-19. Asociace také uvedla, že nebankovní společnosti v letošním roce poskytly více než 7 milionů půjček a úvěrů za celkovou částku přesahující 117 miliard korun.

Online kalkulačka na internetových stránkách jako běžný standard

Není nad to, když se může klient dopředu informovat o tom, kolik přibližně bude splácet. Běžným standardem u poskytovatelů rychlých půjček do výplaty je také online kalkulačka pro orientační výpočet výše splátek.

O webu na závěr:

Jsme skupina lidí, kteří se snažili najít pro sebe to nejlepší řešení na trhu a po čase si řekli – proč to nedělat i pro ostatní? Protože když něco hledáte, děláte si takový malý průzkum. A je škoda výsledky takového průzkumu nepředat dál. Proto jsme v roce 2020 založili web Lundea.com a později náš další projekt web epujcka.cz.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *