Vybuduje jej konsorcium soukromých firem

Německo buduje pátý plovoucí terminál pro příjem LNG. Hotový má být do konce roku

Ke čtveřici naplánovaných plovoucích terminálů pro příjem zkapalněného zemního plynu má v Německu přibýt ještě pátý. Vybuduje jej konsorcium soukromých firem a nacházet se bude v místě, kde ústí plynovod Nord Stream 1.

Nový plovoucí terminál na LNG

Malé město Lubmin na samém břehu Baltského moře se má stát domovem celkově již pátého plovoucího terminálu na LNG, které v Německu v příštím roce a půl vzniknou. Pro samotný Lubmin to bude již druhý terminál, ten první zde plánuje zřídit spolková vláda. Tento však vybuduje konsorcium soukromých firem, které ho chce uvést do provozu ještě do konce tohoto roku. Plovoucí terminál má být schopen převádět LNG do plynného skupenství sám, nebude tedy zapotřebí dalšího zařízení.

Kdy budou nové terminály uvedené do provozu?

Další tři terminály mají vyrůst ve městech Stade (severozápadně od Hamburku), Brunsbüttel (v ústí Labe do Severního moře) a Wilhelmshaven (severozápadně od Brém na břehu Severního moře). Terminály ve Stade a Lubminu mají být připraveny k provozu nejdříve ke konci příštího roku, ty v Brunsbüttelu a Wilhelmshavenu by měly být schopny přijímat dodávky LNG už během nadcházející zimy, uvedla s odkazem na německé ministerstvo hospodářství agentura Reuters.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *