kryptoměna

Novodobí konkurenti platformy Ethereum. Je výhodnější do nich investovat?

Ethereum je platforma, na které mohou vývojáři vytvářet samočinné programy, jinak nazývané jako chytré smlouvy. Od jejího počátku se velmi rychle rozvinula do dApps, což jsou decentralizované aplikace, které zabraňují cenzuře a chrání uživatele a decentralizované finanční platformy, které zlepšují finanční služby. Celý software funguje v síti peer-to-peer.

O celé popularitě této platformy značí i fakt, že do decentralizované finanční platformy bylo investováno více jak 230 miliard dolarů. Je zde ale několik faktorů, které popularitu platformě Ethereum berou. A naopak dávají možnost dalším platformám jako je Solana (CRYPTO:SOL) a Terra (CRYPTO:LUNA). Velkým faktorem je například problém se škálovatelností, jelikož se za poslední rok navýšil transakční poplatek o 250 %.

Proč se vyplatí investovat právě do konkurentů platformy Ethereum? Co se týče platformy Solana, je to velmi rychlá síť, která zvládne teoreticky 50 000 TPS za méně než minutu, kdy Ethereum potřebuje k finalizaci šest minut a celkové poplatky činí více než u platformy Solana. Tento fakt je velkým důvodem, proč do platformy Solana bylo investováno více než 9,8 miliardy dolarů. Pokud zájem o decentralizované aplikace a decentralizované finanční platformy se bude nadále zvětšovat, je velmi pravděpodobné, že právě platforma Solana by měla býti více používaná, zvýšila by se poptávka po tokenu SOL a celá cena by se zvedla.

Druhým konkurentem je platforma Terra, která se spíše specializuje na elektronické obchody a finanční služby. Terra funguje na technologii blockchainu Cosmos Hub. Využívá velké výhody, což je škálovatelnost. Jelikož Terra může škálovat 10 000 TPS do šesti sekund, její škálovatelnost je proto větší než u platformy Ethereum. Větší nezávislost na finančních institucích a bankách jí přináší větší postavení na technologii blockchain.

Pro jejich benefity se jak Solana i Terra dají považovat za chytré dlouhodobé investice.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *