obnovitelné zdroje, energetika, větrná elektrárna

RWE plánuje rozsáhlé investice do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

Německý energetický gigant RWE hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (téměř 1,3 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma dnes uvedla, že investiční plán, který je největší v její 123leté historii, chce financovat pomocí příjmů ze svých provozních aktivit.

RWE je největším producentem elektřiny v Německu. Cílem firmy je stát se jedním z největších světových hráčů ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů, poznamenala agentura Reuters.

„Máme ideální příležitost k tomu, abychom se aktivně podíleli na podobě klíčového desetiletí transformace energetiky. Se svou investiční a růstovou strategií Growing Green výrazně zrychlujeme tempo a do roku 2030 investujeme 50 miliard eur,“ uvedl šéf RWE Markus Krebber, který se do čela podniku postavil letos v květnu.

Minulý týden RWE oznámila, že v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšila provozní zisk o šest procent na 2,4 miliardy eur. RWE se v důsledku reorganizace německého energetického sektoru stala jedním z předních evropských hráčů v odvětví obnovitelných zdrojů. Nadále však provozuje také uhelné a jaderné elektrárny, které se v rámci přechodu k čistší výrobě elektřiny postupně vyřazují z provozu.

Zdroj: ČTK

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *