Nizozemská společnost Philips, která se specializuje na elektrotechniku a zdravotnickou techniku, ohlásila na začátku týdne rozhodnutí o rušení 6 000 pracovních míst.

Společnost Philips bude propouštět tisíce

Nizozemská společnost Philips, která se specializuje na elektrotechniku a zdravotnickou techniku, ohlásila na začátku týdne rozhodnutí o rušení 6 000 pracovních míst. Tuto změnu společnost provedla s cílem vyrovnat ztráty, které vznikly po stažení dýchacích přístrojů z trhu. Tyto přístroje způsobily ztrátu 70 % tržní hodnoty společnosti.

Společnost Philips byla nucena stáhnout miliony ventilátorů používaných pro léčbu spánkové apnoe kvůli obavám, že pěna použitá v těchto zařízeních může být pro pacienty toxická. Původní propouštění 4 000 zaměstnanců plánované na říjen loňského roku bylo nyní rozšířeno o další 2 000 pracovních míst. První polovina zaměstnanců bude propuštěna v letošním roce a zbývajících 3 000 do roku 2025.

Generální ředitel společnosti Roy Jacobs uvedl, že společnost nevyužívá svůj plný potenciál a čelí několika provozním problémům. Doufá, že zefektivnění organizace přinese pacientům vyšší bezpečnost a kvalitu služeb. Společnost také plánuje zlepšit svou dodavatelskou spolehlivost v nadcházejících měsících.

Společnost Philips vykázala v posledních třech měsících roku 2022 zisk EBITA ve výši 651 milionů EUR, což je ve srovnání s tím samým obdobím předchozího roku o 4 miliony více. Navzdory očekávání analytiků, kteří předpovídali pokles zisků, společnost zaznamenala nárůst tržeb o 3 %. Nicméně celkově za rok 2022 způsobil nedostatek součástek pokles o 3 %.

Zpracoval tým analytiků Společnosti InvestaGO

Placená spolupráce

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *