Tokio zakázalo vyvážet do Ruska materiály použitelné k výrobě chemických zbraní

Tokio zakázalo vyvážet do Ruska materiály použitelné k výrobě chemických zbraní

Japonsko oznámilo další zpřísnění sankcí vůči Rusku v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Nový zákaz se týká vývozu materiálů, které by se daly použít k výrobě chemických zbraní, informoval dnes mluvčí japonské vlády Hirokazu Macuno.

Nové sankce schváleny vládou

Japonsko rovněž na svůj sankční seznam přidalo 21 ruských organizací, mezi nimiž jsou například vědecké laboratoře, uvedla agentura Reuters.

Nové sankce, které zveřejnil minulý týden japonský ministr zahraničí na schůzce skupiny G7, dnes oficiálně schválila japonská vláda.

Hrozba použití jaderných zbraní

Japonsko dnes rovněž vyjádřilo hluboké znepokojení nad možným použitím jaderných zbraní Ruskem. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden vyhlásil částečnou mobilizaci a pohrozil, že Moskva je na obranu svých území připravena použít všechny dostupné prostředky. Tento výrok byl na světové scéně vykládán jako hrozba použitím jaderných zbraní proti Ukrajině.

„Japonsko je hluboce znepokojeno možností použití jaderných zbraní během ruského tažení na Ukrajině,“ prohlásil dnes mluvčí japonské vlády Macuno na tiskové konferenci. Japonsko bude nadále ve spolupráci s mezinárodním společenstvím podporovat Ukrajinu a sankcionovat Rusko, dodal.

Zdroj: ČTK

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *