Uvolnění proticovidových opatření v Číně povede k obnovení ekonomického růstu

Uvolnění proticovidových opatření v Číně povede k obnovení ekonomického růstu

Zdá se, že Čína mění svou strategii nulové tolerance vůči covidu, což by mohlo přinést oživení hospodářského růstu. K němu má ale podle expertů dojít až ve druhé polovině příštího roku.

Hospodářské obnovení v druhé polovině roku 2023

Přestože se již nyní objevují známky oživení poptávky po cestování a dalších službách, razantnější obnovení hospodářského růstu v Číně má přijít až ve druhé polovině příštího roku. A to navzdory ústupu čínských úřadů od strategie nulové tolerance vůči covidu. Infekcí totiž bude přibývat, což povede ke spontánním lockdownům. Ty sice nebude tak tvrdé jako ty státní, ovšem i tak je nutné počítat s negativními dopady narůstajících infekci na ekonomiku.

Slabší první kvartál

„V porovnání s rozvinutými zeměmi, zdravotnické zdroje Číny jsou zjevně nedostatečné,” řekl agentuře Reuters Nie Wen, ekonomický analytik šanghajské poradenské společnosti Hwabao Trust. Podle něho hospodářský růst Číny bude v prvním kvartále příštího roku dosahovat jen asi 3,5 až 4 procent oproti původně očekávaným pěti procentům.

Čínská ekonomika za prvních devět měsíců letošního roku vzrostla jen o tři procenta. Za celý příští rok by to mohlo být v rozmezí 4,5 až 5,5 procenta, jak uvedla s odkazem na čínská oficiální místa agentura Reuters.

Čtěte nejnovější článek na webu: [Návod] Reklamace zboží – Jak uspět s reklamací?

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *