akciový trh

Většina světových burz zahájila obchodní týden růstem. Sílily hlavně evropské akcie

Očekávání, že Evropská centrální banka brzy začne aktivně bojovat s inflací především stálo za pozitivní náladou na evropských akciových trzích. Optimismus se přelil také na druhou stranu Atlantiku.

Evropské akcie měřeno indexem Stoxx 600 na začátku nového obchodního týdne zpevnily o 1,26 procenta. Investory naladilo očekávání, že Evropská centrální banka začne brzy bojovat proti inflaci a v červenci poprvé po dlouhé době zvýší úrokové sazby. Prostřednictvím svého blogu na webové stránce ECB to potvrdila její prezidentka Christine Lagardeová.

Evropské burzy

Z evropských trhů nejvíce posílila burza v Madridu a Londýně (obě o 1,67 procenta), následoval Frankfurt (1,38) a Paříž (1,17). Dobrá nálada investorů se přelila také do Spojených států, kde index Dow Jones Industrial Average přidal více než dvě procenta.

Jen nepatrně pod dvouprocentní hranicí zůstal hlavní index Wall Street S&P 500. Technologický Nasdaq přidal 1,28 procenta. Již nad ránem středoevropského času rostly akcie také v Šanghaji (o 0,29 procenta) a Tokiu (0,98). Hongkong naopak více než procento ztratil.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *