eBay

Vstoupily v platnost nové podmínky používání eBay, týkají se zejména prodejců

Na začátku června vstoupily v platnost nové podmínky pro obchodování na eBay. Portál bude nyní platit prodejcům přímo, ne prostřednictvím PayPal. Společnost Paypal je vlastněná eBay již od roku 2002 a od té doby spolu obě platformy spolupracují, v roce 2015 se společnost Paypal od eBay oddělila. Kupující ji nadále mohou využívat, peníze prodejcům ale půjdou přímo na jejich bankovní účty.

To s sebou ale přináší i nevýhody, někteří prodejci dokonce hrozí, že přestanou portál využívat. A to hlavně proto, že po nich eBay nyní chce souhlas s přímým přístupem k jejich účtům. eBay má pověst silné ochrany kupujících, mnohdy na úkor prodejců, čehož se teď prodejci obávají. V případě neoprávněných a podvodných reklamací jim totiž hrozí, že budou z jejich bankovních účtů ihned stržené peníze. Společnost se ale brání tím, že schéma přímého inkasa bude stejné jako u jakéhokoliv jiného inkasa, tedy prodejci budou dopředu informování o tom, kolik je odebíráno z jejich účtu a v případě podvodné platby by jim měly být peníze ihned vráceny.

Společnost eBay tvrdí, že nový systém bude jednodušší a pohodlnější, zejména proto, že se již nebudou do ceny započítávat poplatky PayPalu. Společnost zvýšila své vlastní poplatky, tvrdí ale, že to ale nezasáhne uživatele. Kupující tak budou moci využívat jakýkoliv platební postup včetně kreditních a debetních karet, Apple Pay, Google Pay a dalších. Platby ale budou převedeny až do dvou dnů, zatímco nyní proběhly většinou ještě v tentýž den.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.