Výrobci čokolády Lindt & Sprüngli loni klesl zisk o 37,5 pct.

Výrobci čokolády Lindt & Sprüngli loni klesl zisk meziročně o 37,5 procenta na 320,1 milionu švýcarských franků (téměř 7,6 miliardy Kč). Tradiční švýcarská firma výsledek podle agentury DPA označila za solidní vzhledem k výzvám, před jaké ji postavila pandemie covidu-19. Už začátkem ledna společnost informovala, že tržby se v roce 2020 snížily o 6,1 procenta na 4,02 miliardy franků.

Loni strádala jak vlastní síť firemních obchodů, tak prodejní místa na letištích a na nádražích. Čokoláda nešla kvůli protikoronavirovým opatřením na odbyt ani o Velikonocích a na Vánoce.

Lindt & Sprüngli se snažila bojovat s pandemií donáškou do domu, zaváděním služby vyzvednutí internetové objednávky na místě a posílením přítomnosti na internetové síti. Firma plánuje zřídit v několika zemích nové e-shopy.

Začátky Lindt & Sprüngli sahají do roku 1845. V současnosti firma nabízí své produkty ve více než 120 zemích. Vlastní i značku čokolád Ghirardelli a ve Spojených státech rodinného výrobce cukrovinek Russel Stover, který je známý svými bonboniérami. Jednu z nich proslavil Tom Hanks ve filmu Forrest Gump. Na českém trhu firma působí od roku 1994.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.