Zlato je mnohem lepší protiinflační aktivum než Bitcoin, tvrdí analytici Goldman Sachs

Zlato je mnohem lepší protiinflační aktivum než Bitcoin, tvrdí analytici Goldman Sachs

Experti americké investiční banky Goldman Sachs varují před pořizováním Bitcoinu coby aktiva, jež má zajistit investiční portfolio před negativními dopady inflace. Kryptoměny se podle nich totiž mnohem více chovají jako technologické akcie než jako virtuální zlato.

Lepší než Bitcoin

Zlato bude s mnohem nižší pravděpodobností ovlivněno nepříznivými okolnostmi na finančních trzích. „To znamená, že je lepším prostředkem pro diverzifikaci portfolia než Bitcoin,“ uvedla podle agentury Reuters americká investiční banka Goldman Sachs.

Nižší spekulace zlata

Podle jejích expertů se zlato vyvinulo v investiční aktivum, které není tolik používáno ke spekulacím jako právě Bitcoin. Ten naopak ze srovnání vychází jako velmi spekulativní aktivum. Goldman Sachs také uvedla, že zlato se jeví jako aktivum pro zajištění proti inflaci, kdežto Bitcoin se chová spíše jako vysoce riziková technologická akcie.

„Volatilita Bitcoinu směrem dolů byla stimulována systematickými problémy a pádem několika velkých hráčů na kryptoměnovém trhu,“ uvedla banka s odkazem na nedávný krach kryptoměnové burzy FTX a dalších, které mu předcházely.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *