Dolar oslabuje, investoři se obrací k rizikovějším aktivům

Americký dolar dnes klesá. Investoři se po sérii dalších rázných opatření americké centrální banky (Fed) na podporu ekonomiky obracejí k rizikovějším aktivům. Investoři očekávají, že americkým Senátem by mohl projít balíček určený na pomoc ekonomice.

Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti dalších světových měn, kolem 18:00 SEČ odepisoval 0,6 procenta na 101,89 bodu. Euro vůči dolaru ve stejnou dobu připisovalo 0,6 procenta na 1,0793 USD. Výrazně vůči dolaru rostly britská libra, a to o 1,9 procenta na 1,1762 USD, a australský dolar, který připisoval 1,5 procenta na 0,5928 USD.

Fed se v pondělí rozhodl obnovit nákupy dluhopisů a rozšířit pomoc o další nástroje. Základní úroky už dříve srazil prakticky na nulu.

Američtí demokraté se s republikány už dvakrát neshodli na podmínkách, za kterých bude možné poskytnout masivní podporu ekonomice zasažené krizí kolem šíření koronaviru. Zdroje finanční televize CNBC ale uvádějí, že dohoda už je na dosah. Celkový objem opatření by se měl pohybovat kolem dvou bilionů dolarů (přes 51 bilionů Kč).

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *