Burza

Zajímavá příležitost: IPO GoHealth (NASDAQ; GOCO)

Dne 15.7. plánuje společnost GoHealth vsoupit na burzu NASDAQ. Celkem 39,5 milionů kmenových akcií se bude prodávat za cenu 19,00 USD. Výnos tohoto vstupu se odhaduje na 750,5 milionů USD. Manažery této emise jsou BofA Securities, Morgan Stanley a Goldman Sachs.

Firma GoHealth je vedena spoluzakladatelem a generálním ředitelem Clintem Jonesem. Jejím cílem je zlepšit online zdravotní pojištění, které je poskytované prostřednictvím makléřů. Firma chce expandovat, aby mohli nabízet své služby přímo zákazníkům skrze GoMedicare.

GoHealth (GOCO) nabízí 39,5 milionu akcií, třídy A za cenu 19,00 USD. Hrubý výnos je přibližně 750,5 milionů USD, bez prodeje klasických upisovacích opcí. Akcionáři ve třídách A i B mají nárok na jeden hlas na akcii. Pokud bude IPO ve středu úspěšné, hodnota podniku v IPO by se pohybovala přibližně na 6,7 miliard USD.

Na základě nejnovější update form S-1 plánuje společnost použít výnos následovně:

  • K nákupu 35 316 264 nově vydaných obligací LLC nebo 40 298 731 obligací LLC přímo od GoHealth Holdings, LLC za cenu rovnající se počáteční veřejné nabídkové ceně na akcii snížené o upisovací slevu a odhadované náklady splatné námi
  • Vyplatit akcionářům Blocker částku 75,5 milionu USD v hotovosti jako částečnou protihodnotu fúze.
  • Pro obecné podnikové účely – podpora růstu podnikání

Goldman Sachs, BofA Securities, Barclays, Credit Suisse, Morgan Stanley, RBC Caapital Markets, Evercore ISI, Wiliam Blair, Cantor a SunTrust Robinson Humphrey patří mezi upisovatele IPO. Cílem IPO je nasbírat kapitál na nákup výnosů z obligací LLC.

Finanční výsledky společnosti ukazují velký růst výnosů, sklon k provoznímu zisku i k praktickému čistému zisku a pozitivní cash flow z provozu.

Tržní příležitost, obzvláště s Medicare Advantage je významná pro online pojištění a GOCO je v ideální pozici aby využil pozitivních trendů v obou sférách.

Očekáváné zhodnocení IPO se odhaduje na 11,04x násobek EV/Revenue. Vzhledem k trajektorii růstu, rozvaze, vyhlídkám a provozním metrikám je IPO zajímavou příležitostí za rozumnou cenu.

 

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *