Royal Dutch Shell chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální

Tradiční těžařská společnost Royal Dutch Shell se přizpůsobuje novým trendům v energetice. Od roku 2019 totiž dochází k poklesu objemu jí vytěžené ropy, čehož se společnost rozhodla využít a oznámila dosažení uhlíkové neutrality do poloviny tohoto století.

Ještě v loňském roce se britsko-nizozemská těžařská skupina zdráhala přihlásit k plánu na uhlíkovou neutralitu do roku 2050, která je v souladu s pařížskou klimatickou dohodou z roku 2015. Royal Dutch Shell uvedl, že bude záležet na jeho zákaznících, zda budou chtít, aby těžařská firma boji proti klimatickým změnám dopřála sluchu.

Ve čtvrtek pak přišel obrat, když společnost oznámila své plány na snižování emisí skrze rapidní růst svého nízkouhlíkového byznysu, včetně získávání energie z biopaliv nebo vodíku. Původně přitom firma chtěla do roku 2050 své uhlíkové emise snížit jen o 65 procent oproti roku 2016.

Royal Dutch Shell také hodlá snižovat těžbu ropy a zemního plynu „v blízké budoucnosti“. Naproti tomu se chystá investovat miliardy dolarů do obnovitelných zdrojů včetně například dobíjecích stanic pro elektromobily. Shell tedy nehodlá ustoupit ze své strategie, kdy se jeho byznys do znační míry opíral o retail.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *