Starbucks

Dvouocasá panna plave a Starbucks stále drží

Společnost Starbucks byla založena v roce 1985 Jerrym Baldwinem a Howardem D. Schultzem v Seattlu ve Washingtonu.

  • Aktuální cena akcie je 108,5 USD (finviz.com)
  • Cílová cena akcií je 111,3 USD (finviz.com)
  • Podle analytiků z Wall Street je průměrný cíl cen akcií stanoven na 115 USD s vyšší predikcí 130 USD a nižší predikcí okolo 97 USD (tipranks.com)
  • Peter Lynch vidí akcie společnosti Starbucks jako kvalitní dividendové akcie, které doporučuje ke koupi pro případ, že by se trh zhroutil (fool.com)
  • Akcie Starbucks vzrostly poté, co bylo oznámeno, že i přes globální pandemii Starbucks stále roste, a to především v USA a Číně

Starbucks Corporation se zabývá výrobou, marketingem a maloobchodem se speciální kávou, která je distribuována po celém světě. Své segmenty jsou rozdělené podle trhů – Amerika, Asijsko-pacifická oblast (CAP) + Čína, Evropa, Střední východ a Afrika (EMEA). Segmeny Severní a Jižní Ameriky, CAP a EMEA jsou zaměřené na prodej kávy, doplňkových potravin, balené kávy, kávových výrobků a spojeného zboží, které jsou nabízené prostřednictvím obchodů orientovaných na tuto společnost a také licencovaných obchodů. Channel Development se stará o prodej balených čajů, kávu a jiných nápojů, které se připravují mimo provozované a licencované obchody. Mezi značky spadající pod společnost Starbucks Corp. patří Evolution Fresh, Teavana, Tazo Tea či Seattle’s Best.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *