Starbucks

Nezapomeňte na svou denní dávku kávy

Starbucks (NASDAQ)

  • Barclays změnil 20.1.2020 odhad cílové ceny Starbucks na 107 USD. (finviz.com)
  • Wolfe Research doporučují u těchto akcií outperform. (finviz.com)
  • V období od 13.5.2020 do 12.6.2020 dosáhla cena maxima 83,58 USD. (yahoofinance.com)
  • V posledním čtvrtletí, které bylo vykázáno 28. dubna, se meziroční zisk navýšil o 47 %, tedy na 32 centů na akcii .(fool.com)
  • V pátek se cena akcií Starbucks zvedla o 5,3 % a skončila na 76,38 USD, to je zpět nad 50denní klouzavou průměrnou průměrnou hodnotu. (fool.com)

Světová společnost, známá pro svou kávu, získala za účelem zachování svého finančního zdraví nový úvěr 1,75 miliardy USD. Vzhledem k pokračování výplat dividend se zdá, že Starbucks nepovažuje likviditu za naléhavou. Díky COVID-19 se mu výrazně zvedly prodeje. Během prvního čtvrtletí klesly příjmy meziročně jen o 6 %, přestože byly pobočky po celém světě uzavřeny. Přes 90 % poboček v USA je již v provozu a prodeje se začínají zvyšovat.

Z koronavirové pandemie se začíná oklepávat i Čína. Všechny pobočky jsou tam již otevřeny. Starbucks má v této zemi, kde je velmi vysoká hustota obyvatel a zároveň mnoho obyvatel přechází z pití čaje na kávu, zanedbatelnou konkurenci.

Největším konkurentem je Luckin Coffee, který je ale momentálně stále těžce zasažen skandálem, který vznikl kolem podvodů s prodeji a tržbami. Tyto problémy významně zvyšují potenciál pro další růst Starbucks na masivním čínském trhu.

Vypadá to, že Starbucks ustává pandemii výrazně lépe, než jeho konkurence. Tato odolnost je jasným znakem dlouhodobé života schopnosti.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *