dolar

Americký dolar před zasedáním měnového výboru Fedu oslabuje

Americký dolar dnes oslabuje ke koši předních světových měn. Investoři se připravují na zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed), které se uskuteční tento týden.

Kolem 17:50 SELČ dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesal o 0,4 procenta na 92,57 bodu. Euro vůči dolaru posilovalo o 0,4 procenta na 1,1815 USD. Dolar k jenu oslaboval o 0,2 procenta na 110,29 JPY. Euro vůči jenu rostlo o 0,1 procenta na 130,25 JPY.

Americký dolar si od konce května připsal téměř čtyři procenta. K růstu dolaru pomohl zlepšující se stav americké ekonomiky, který posílil naději, že Fed by mohl začít omezovat nákupy aktiv ještě letos. Dnes pod tlakem jenu a eura dolarový index sice oslabil, stále se však drží blízko nejvyšší hodnoty za tři a půl měsíce.

V úterý začíná dvoudenní zasedání měnového výboru Fedu. Ve středu po něm bude následovat tisková konference šéfa Fedu Jeroma Powella. Tu budou pozorně sledovat investoři, zaměří se hlavně na případné komentáře k tomu, kdy by Fed mohl začít snižovat nákupy aktiv, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.