Asie na houpačce. Šanghaj, Hongkong i Tokio zahájily nový týden poklesem

Významné akciové burzy v Asii na začátku nového obchodního týdne oslabovaly. Šanghajská burza ztratila více než dvě procenta, následována Hongkongem, Soulem a Tokiem.

Souhrnný index burzy v Šanghaji ztratil v pondělí 2,3 procenta. Index mapující vývoj takzvaných blue chips dokonce oslabil o 3,5 procenta, což je nejhlubší denní propad od loňského července. Nejvíce oslaboval segment zdravotnických firem a spotřebitelský sektor. Jejich akcie propadly o v rozmezí pěti a šesti procent. Následovaly energetické tituly přibližně s pětiprocentním poklesem.

Hlavní příčinou jsou opětovné obavy o zpřísnění hospodářské politiky. Na vlně obavy se svezla i burza v Hongkongu, která oslabila (měřeno indexem Hang Seng) o necelá dvě procenta. Padaly především technologické tituly, jež ztrácely přes šest procent.

Oslabovaly tak akcie v Soulu, kde index KOSPI ztratil rovné procento své hodnoty. Tokijský index Nikkei odepsal necelého půl procenta. Soul a Tokio tlačil dolů úspěch amerického fiskálního balíčku a nárůst úrokových sazeb u tamních vládních dluhopisů. Investoři tak restrukturalizovali své portfolio směrem k americkému dolaru.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.