dolar

Dolar mírně klesá, pozornost se dál soustředí na Fed

Americký dolar dnes mírně oslabuje vůči koši předních měn, pozornost investorů se nadále soustředí na budoucí vývoj měnové politiky americké centrální banky (Fed), a to zejména s ohledem na zvýšenou inflaci ve Spojených státech. Euro si kolem 16:30 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,2 procenta na 1,1945 USD.

Představitelé Fedu v poslední době vyjadřovali rozdílné názory na to, jak dlouhou dobu inflace v USA zůstane na vysoké úrovni a kdy bude vhodné přikročit ke zpřísnění měnové politiky.

Šéf Fedu Jerome Powell v úterý předpověděl, že současné tlaky na růst cen brzy poleví a inflace v USA se sníží na udržitelnou úroveň. Uvedl rovněž, že Fed nehodlá pouze na základě obav z růstu inflace zvyšovat úrokové sazby. Dva další představitelé Fedu ve středu nicméně varovali, že zvýšená inflace by mohla trvat delší dobu, než se předpokládalo.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 16:30 SELČ vykazoval pokles o 0,1 procenta na 91,72 bodu. Libra nicméně vůči dolaru ztrácela 0,3 procenta na 1,3920 USD poté, co britská centrální banka ponechala svou základní úrokovou sazbu na rekordním minimu 0,1 procenta a celkový objem nákupů dluhopisů na 895 miliardách liber (26,5 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.