Instalovaná kapacita fotovoltaických elektráren v Egyptě má vzrůst o jeden gigawatt. Země na severu Afriky chce do konce této dekády vyrábět více než dvě pětiny elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Egypt sází na obnovitelné zdroje. Připravuje velké solární projekty

Instalovaná kapacita fotovoltaických elektráren v Egyptě má vzrůst o jeden gigawatt. Země na severu Afriky chce do konce této dekády vyrábět více než dvě pětiny elektřiny z obnovitelných zdrojů. Dnes z velké části spoléhá na paroplynové elektrárny.

Využití egyptského slunce

Egypt v příštích letech vybuduje nové fotovoltaické elektrárny. Jejich instalovaná kapacita má dosáhnout asi jednoho gigawattu. Celková instalovaná kapacita obnovitelných zdrojů energie tak stoupne přibližně o jednu sedminu ze současných 6,8 gigawatt. Aktuální kapacity sestávají jak z fotovoltaických, tak i z větrných či vodních elektráren.

Budoucnost s obnovitelnými zdroji

Do konce příštího roku se pak celková kapacita obnovitelných zdrojů zvýší na rovných 10 gigawattů. Egypt má v plánu do konce této dekády vyrábět více než 40 procent elektřiny právě z vody, větru nebo slunce. Země tento svůj cíl posunula o pět let, protože původní metu si stanovila na rok 2035. Naopak se Egyptu nepodaří splnit jiný cíl, a to vyrábět pětinu elektřiny z obnovitelných zdrojů už do konce letošního roku. Investice do nových solárních projektů dosáhne kolem jedné miliardy dolarů, uvedla agentura Reuters.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *