Koruna v úvodu týdne posílila k dolaru a spíše stagnovala vůči euru

Koruna v úvodu týdne posílila k dolaru a spíše stagnovala vůči euru

Koruna v úvodu týdne posilovala k oběma hlavním světovým měnám, k dolaru ale výrazněji. Ve srovnání s pátečním závěrem vůči němu česká měna zpevnila o 20 haléřů na 23,44 Kč/USD. K euru byl pohyb minimální, koruna si polepšila pouze o tři haléře na 24,70 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

„Koruna pokračovala v plochém trendu posledních dnů, ze kterého je evidentní aktivita ČNB na trhu,“ uvedl analytik Komerční banky Kevin Tran Nguyen.

Zasedání ČNB

Ve středu zasedne rada České národní banky, která bude jednat o úrokových sazbách. Podle analytiků oslovených ČTK je zvýší až o 1,25 procentního bodu. Základní úroková sazba by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. „Zde by mohla nějakou dobu vydržet, vzhledem k novému, spíše holubičímu složení bankovní rady pod vedením nového guvernéra Aleše Michla,“ uvedl dnes analytik Purple Trading Jaroslav Tupý.

Pokud ale inflační tlaky budou v následujících měsících sílit, není podle něj vyloučené, že i nová bankovní rada sáhne k dalšímu zvýšení úrokové sazby. „Zde trhy předpokládají, že by sazba mohla stoupnout až na 7,5 procenta,“ dodal Tupý.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *