Odborný analytik z Wall Street Hans Mosesmann (top 0,5 %) věří, že tři společnosti, které jsou od počátku roku ve ztrátě, čeká nemalý nárust.

Tři nadějné čipové akcie, které nakoupit

Odborný analytik z Wall Street Hans Mosesmann (top 0,5 %) věří, že tři společnosti, které jsou od počátku roku ve ztrátě, čeká nemalý nárust.

Díky slábnoucí poptávce, obavám z plnohodnotné recese a špatným ekonomickým podmínkám akcie všech technologických gigantů minulý týden oslabily (kromě Applu). V letošním roce už SOX (hlavní index čipů) vykazuje ztrátu od počátku roku 40 %. Mosesmann přesto odhaduje nárust.

LSCC, AMD, MCHP

Lattice Semiconfuctor (LSCC) je společnost zaměřující se na adaptivní systémy. Trajektorie jejich růstu za posledních několik let je velice pozitivní a jinak tomu není ani v tomto roce. Podle Mosesmanna můžeme očekávat růst o 95 % během 12 měsíců.

Advanced Micro Devices (AMD) se po velké krizi díky vylepšené nabídce procesorů dostala na úroveň konkurentů Nvidia a Intel. Akcie tento rok poklesly o 58 %, ale Mosesmannova cílová cena je vysokých 200 USD (růst až 234 %).

Microchip (MCHP) má dominantní postavení ve svém odvětví a také zvýšila meziroční tržby o 25,1 %. Díky nevyřízeným objednávkám, zlepšeným kapacitám i zlepšující se dynamice v průmyslu je cílová cena podle Mosesmannovi společnosti125 USD (+102 %).

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *