akcie, počítač

Společnosti, které se vyplatí sledovat na akciovém trhu

V minulém týdnu akcie klesly, jelikož se blíží výsledky hospodářství, které určí, do koho se vyplatí investovat a čí počiny sledovat. Mezi zajímavé hráče tohoto seznamu patří Netflix, Procter & Gamble a Fastenal.

Nejprve se podíváme na Netflix. Výsledky hospodářství společnosti Netflix za čtvrté čtvrtletí, by totiž mohly silně zahýbat s akciovým trhem. Jedná se o největší streamovací platformu, které ovšem v poslední době akcie klesají. Netflix ovšem nyní ukončil své nejúspěšnější čtvrtletí, co se týče uvádění nového obsahu. Tomu napomohl i fakt, že se kvůli pandemii mnoho premiér odložilo na rok 2021. Počet předplatitelů se i díky uvedení filmu Don´t Look Up vyšplhal na 8,5 milionů předplatitelů. Otázkou zůstává, jestli se Netflixu i na konci roku 2022 podaří udržet růst meziročních tržeb na 20 %, nebo jestli doplatí na následky spojené s pandemií.

Procter & Gamble by měl v hospodářském výsledku pro loňský rok přiznat zpomalení růstu tržeb, který by měl být 3 %. Co ale investory více zajímá je jaký má Procter & Gamble podíl na trhu a jak se daří jeho konkurentům. Hlavním konkurentem je společnost Kimberly-Clark, se kterou se Procter & Gamble i nejvíce srovnává. Primárním ukazatelem, jak jsou na tom obě společnosti, bude objem organických prodejů. Ten ukáže, jaká je situace mezi konkurenty. Přáním investorů by bylo, kdyby se společnosti Procter & Gamble podařilo udržet stabilní růst cen a i objemů.

Třetí společností, kterou budou investoři bedlivě sledovat je společnost Fastenal. Jelikož jejich hospodářská zpráva investorům poskytne informace o stavebním průmyslu a kam se bude vyvíjet. Společnost nejspíše oznámí růst tržeb o 5 % a také stav ziskové marže. Fastenal nejspíše přinese rostoucí náklady na zákazníky. Rovněž jako Netflix ještě společnost Fastenal doplácí na pandemii a investoři budou očekávat řešení dodavatelského a zásobního problému.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.