Bitcoin

Vstává Bitcoin z mrtvých? Ke konci týdne prudce posílil, od začátku roku zpevnil o čtvrtinu

Řada odborníků je přesvědčena, že Bitcoin se chová podobně jako technologická akcie. Vývoj hodnoty nejpopulárnější kryptoměny od začátku roku tuto tezi potvrzuje. Bitcoin o víkendu testoval hranici 21 tisíc dolarů.

Bitcoin zhodnotil o čtvrtinu

Takhle vysoko se Bitcoin obchodoval naposledy začátkem loňského listopadu. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna se během uplynulého víkendu dostala blízko hranice 21 tisíc dolarů a na několik desítek minut ji dokonce překonala na dohled hranice 20 tisíc dolarů. Jen během pátečního obchodování zpevnila o více než šest procent, a od začátku letošního roku už zhodnotila přibližně o čtvrtinu.

Bitcoinu nahrává vývoj inflace

Bitcoinu nejspíše pomáhá optimismus, který se na nějakou dobu pevně usídlil na akciových trzích. Pramení z aktuálních dat o vývoji inflace ve Spojených státech, ale i v eurozóně. A data naznačují, že vrchol inflace máme již za sebou.

Pokud se to potvrdí i na údajích za leden (budou dostupné v únoru), je téměř jisté, že centrální banky budou svoje úrokové sazby zvyšovat pomaleji. Takový vývoj hraje do karet akciím, zejména technologickým. A Bitcoin se veze prakticky stejné optimistické vlně. Zda to kryptoměně vydrží a skutečně vstala z mrtvých, ukáže až čas.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *