Společnost DeGiro provozuje její nizozemská mateřská firma flatexDEGIRO Bank AG.

[Nové] Recenze společnosti DeGiro

Na trhu se v dnešní době pohybuje opravdu velké množství společností, nebo chcete-li brokerů, které Vám nabízejí velké množství obchodních příležitostí. Kterého však vybrat? Který je právě pro nás ten správný? Tuto otázku si jistě klade velké množství investorů.  Pojďme si tedy nyní společně představit jednoho velmi zajímavého „hráče“ mezi brokery na našem trhu. Je jím broker DeGiro.

Obsah recenze

Základní informace o společnosti DeGiro

Společnost DeGiro provozuje její nizozemská mateřská firma flatexDEGIRO Bank AG.  Tato společnost sídlí v Německu a podléhá regulacím kontrolního úřadu BaFIN. Nizozemská větev také podléhá Úřadu pro finanční trhy ( AFM) a samozřejmě je pod přísným dozorem Nizozemské centrální banky (DNB).  U nás je společnost evidována a registrována pod Českou národní bankou od roku 2013, což jí umožňuje poskytovat své finanční služby na území České republiky.

Název společnostiDeGIRO
Datum a místo založení2008 Nizozemsko
S čím obchodujíAkcie, ETF, dluhopisy, futures, opce, pákové produkty
Měna účtuCZK, EUR a mnohé další
Platební metodyBankovní převod
Minimální vklad1 Kč
Minimální výše obchodu1 akcie/kontrakt
Obchodování v českém jazyceANO
Základní informace o brokerovi

Čtěte také: Recenze brokera Profitlevel

DeGiro pojištění vkladů

Finanční prostředky klientů se ukládají odděleně od aktiv brokera, aby je neohrozila případná insolvence společnosti. Pokud by k této situaci došlo, a klienti svoje aktiva nedostali zpět, uhradí ztráty kompenzační fond pro investory. Kompenzační fond v takovém případě vyplatí klientům až 90 % ztrát z nevrácených investic (maximálně však 20 000 EUR na osobu).

Veškeré peněžní vklady u flatexDEGIRO Bank AG jsou pojištěné do výše 100 000 EUR. Pokud by Vás zajímalo více informací o pojištěných vkladech, můžete si vše načíst na oficiálním webu BaFIN (Německý kontrolní úřad).

Broker DeGiro umožňuje svým klientům investovat do akcií, ETF fondů, dluhopisů, burzovních derivátů a dalších a dalších finančních a investičních produktů.  Společnost umí svým klientům zpřístupnit více než 50 burz z 30 zemí celého světa. Díky aplikaci, kterou společnost DeGiro nabízí, mohou klienti obchodovat akcie z burz v Americe, Evropě, ale také akcie z pražské burzy. K detailním informacím se samozřejmě později dostaneme.

Společnost je velmi vhodná především pro menší investory a to především pro to, že mají nízké poplatky za obchodování. Důležité pro rozhodování klientů může být také fakt, že jsou zcela bezplatné vklady a výběry, možnost vedení účtů v českých korunách a také průhledné informace. A to dokonce přímo v českém jazyce. Na své si tedy přijdou i ti, kteří příliš neholdují cizím jazykům a cizím finančním aktivům.

Instrumenty k obchodování

Každý broker může nabízet jiné produkty. Je velkou výhodou pro klienty, pokud brokeři nabízí velké množství produktů a klienty si tedy může vybrat, nebo v průběhu času své investice dokonce i měnit. Podstatné je si také uvědomit, že každý broker se zaměřuje na jinou sortu klientů. Někteří se zaměřují spíše na velké investory a jiní jsou vhodní pro klienty už třeba od 1 EUR.  Společnost DeGiro se nestaví do žádné z těchto pozic. Své produkty nabízí všem bez rozdílů obnosu, který chce klient investovat.

U tohoto brokera mohou klienti obchodovat cenné papíry, deriváty a pákové produkty. Pokud bychom hovořili o tom, kolik vlastně produktů společnost nabízí, hovoříme o desítkách tisíc možností investičních produktů.

Nabídka instrumentů DeGiro:

 • Akcie – evropské i americké akcie (burzy NYSE, NASDAQ, Xetra, BCPP…)
 • Dluhopisy – dluhopisy obchodované na evropských burzách nebo mimoburzovně
 • Pákové produkty – pákové produkty z burz Euronext, Xetra a FWB
 • Měny – přístup na americkou měnovou burzu Currenex
 • ETF – fondy obchodované na 17 evropských burzách (Euronext, Xetra…)
 • Futures a opce – americké a evropské burzy včetně CME, CBOE, Eurex a Euronext
 • Další – Warranty, ETN, ADR, burzovní/mimoburzovní investiční fondy

I přes to, že nám společnosti nabízí opravdu velké množství možností, obchodování rozdílových smluv (CFD) ani obchodování kryptoměn DEGIRO nepodporuje.

Srovnání nabídky s konkurencí:

DeGiroXTBeToroBitMarkets
AkcieAnoAnoAno
ETFAnoAnoAno
DluhopisyAno
Futures a opceAno
KryptoměnyAnoAno
CFDAnoAno
[Recenze][Recenze][Recenze][Recenze]
Srovnání s konkurencí

Pojďme si nyní povědět něco o konkrétním obchodování například akcií, ETF, nebo například dividend.

Akcie a ETF

DeGiro je rozhodně velmi vhodné pro klienty, kteří hledají finančně dostupného brokera a zároveň hledají možnost obchodování amerických, nebo evropských akcií.  Broker podporuje opravdu velké množství burz, mezi kterými nechybí pražská akciová burza BCPP, německá XETRA, evropské burzy Euronext nebo v dnešní době velmi populární americké burzy NASDAQ a NYSE.

Díky aplikaci Degiro seženete například akcie technologických společností, jako je AppleGoogleMicrosoftTesla, nebo například Amazon. Dále umí obchodovat třeba německé automobilky, které jsou pro klienty velmi zajímavé. Mezi ně patří třeba BMW.  Nyní jsme pohovořili o klasických akciích. Ale společnost DeGIRO nabízí také tzv ETF fondy z evropských burz. Pomocí ETF můžete investovat například do burzovních indexů (S&P 500, DAX, Nasdaq 100) nebo komodit, kterými jsou například zlato, nebo stříbro.

Vyplácení dividendy

Co je pro klienta velmi zajímavé a hodnotím velmi pozitivně je fakt, že případné dividendy se připisují přímo na obchodní účet klienta. Vše je připsáno samozřejmě až po odečtení srážkové daně.  Co ovšem pozitivně hodnotit nemohu a vidím zde prostor pro zlepšení, je výše daně. Dividendy českých společností jsou bohužel daněny zvýšenou sazbou. A to dokonce 35 %. Běžná sazba bývá 15 %. No, uznejte sami, že 20 % rozdíl ve zdanění dividend je opravdu velmi znát.

Danění amerických dividend je rozdílné od těch českých. Zde je základní sazba 30 % (což se může klientům zdát také velmi vysoká), ale pokud klient vyplní formulář W-8BEN, sníží svou sazbu o polovinu a to na zajímavých 15 %. Najít formulář není vůbec těžké. Je k dispozici na stránkách společnosti www.degiro.com v záložce Profile Page- Tax informatik. Je to velmi rychlé, jednoduché a klientsky přívětivé.

U vybraných akciových titulů lze využít vyplacení dividend v akciích, což je ovšem zpoplatněno jednorázovým poplatkem € 7.50.

DeGiro poplatky

Zde opravdu „klobouk dolů“ před společností DeGIRO. Žádná brokerská společnost, kterou znám nemá jako první záložku „POPLATKY“ a už vůbec je nemá takto přehledné, jednoduché a hlavně LEVNÉ!

V této záložce najdete 3 sekce a to přímo „poplatky“, „ušetřete na najoblíbenějších ETF“ a také možnost „otevřít účet“. Ke všemu se v této části se dostaneme.

Přehled poplatků

Společnost DeGiro je opravdu velmi proklientská. Jak sama uvádí na svém webu v sekci poplatky, snaží se zpřístupnit investování všem.

Poplatky za obchodování akcií a ETF

Poplatky jsou velmi přehledné a jednoduché. Pojďme si je nyní popsat a vysvětlit.

Poplatek za zprostředkování obchodu (komise) – Komise je jednorázový poplatek, který musí investor zaplatit za každý zrealizovaný nákup nebo prodej. Výše tohoto poplatku závisí na tom, jaký produkt obchodujete a na jaké burze obchod v tu danou chvíli probíhá.

Manipulační poplatek – Spolu s komisním poplatkem investor zaplatí za každý obchod také fixní poplatek 50 centů (10 korun), pomocí kterého společnost Degiro pokrývá externí náklady. Tento poplatek není potřeba platit pouze u futures, opcí a bezplatných ETF.

Rozdíl nákupní a prodejní ceny (spread– zde společnost uvádí, že spready jsou tržní. Což tedy znamená, že si broker neúčtuje žádný poplatek.

Poplatek za převod měny – Je samozřejmě možné a velmi běžné, že nastane situace, kdy je měna vašeho účtu a měna instrumentu, který chcete obchodovat, odlišná. V tomto případě je účtován poplatek za převod měny. Velikost poplatku je 0.25 % (automatický převod) nebo 0.25 % + 10 € (manuální převod). Převody mezi CZK a EUR jsou zdarma. Což je dobrá zpráva pro české klienty, kteří dle statistik obchodují s EUR velmi často.

Ostatní poplatky

Ostatní poplatky budou velmi rychlé a jednoduché téma. Opět dobrá zpráva pro investory. Neplatí se totiž žádný poplatek za vklad, žádný poplatek za výběr a dokonce zde není ani žádný poplatek za neaktivitu, jako je běžný u ostatních brokerů na trhu. Investor si tedy může dát „pauzu“ při svém investování kdykoliv se mu zamane. Důvodem také velmi často bývá fakt, že klient potřebuje své finance na nějakou dobu vybrat a využít jinde.

Ráda bych ovšem ještě zmínila poplatek za obchodování na zahraniční burze. Ten činí 2.50 eur ročně. Poplatek za obchodování na zahraniční burze – Za každou burzu, na kterou vstoupíte se zájmem o obchodování, zaplatíte €2.50 ročně. Pouze u pražské BCPP se tento poplatek neplatí.

Dodatkové služby – Samozřejmě, jako každý, si i tento broker může účtovat poplatek za živá data z burzy, za převod portfolia k/od DEGIRO, za shortování akcií a tak dále. Přehledný seznam všech těchto poplatků je samozřejmě k nalezení na stránkách.

Ušetřete na nejoblíbenějších ETF

Již název této sekce v záložce poplatky je velkým lákadlem a musím tedy říci, že pro mě i velmi milým překvapením.  Už jen začátek, kdy společnosti DeGIRO hovoří o diverzifikaci, což je velmi podstatná součást obchodování na finančních trzích, tak i možnost, projít si hlavní výběr. To znamená, že si každý klient přesně „nakliká“, kde chce obchodovat, co chce obchodovat, jaká burza ho zajímá. Po té, co tento výběr provede se investorovi seřadí veškeré produkty, které nabízejí dle jeho výběru.

Co je ovšem opravdu skvělé je to, že si klient může vybrat i míru nákladovosti, kterou je ochoten uhradit. U každého produktu je míra nákladovosti velmi přehledně uvedena.

Sama jsem vyzkoušela tuto možnost a byla jsem opravdu nadšena. Nejen, že je vše velmi podrobně na jednom místě, ale vidím zde podstatné hodnoty jako srovnávací index, hodnocení ESG a již zmiňovaný ukazatel celkové nákladovosti daného obchodu. Viz níže v tabulce.

Poslední částí v sekci „poplatky“ je možnost otevřít si účet. Zde bych ráda pochválila tvůrce webových stránek. Protože po té, co si potencionální investor přečte poplatky, které jsou velmi proklientské, příjemné a přehledné, otevření účtu je logickým krokem a webové stránky společnosti k tomu přímo nabádají. Hodnotím toto jako velmi dobrý marketingový tah. Otevření účtu je velmi jednoduché a zvládneme jej v několika krocích.

Obchodní platforma a webové stránky DeGiro

Obchodování u této společnosti může probírat přes webovou platformu nebo mobilní aplikaci Degiro. Na platformě především oceňuji to, že i přes to, jaké množství funkcí a možností obchodování nabízí, je stále velmi intuitivní, jednoduchá a klientky přívětivá. Jednoduchý design aplikace působí profesionální a neodvádí klientovu pozornost od jeho financí a obchodů.

V této platformě, nebo také samozřejmě v aplikaci zadáváte tak zvané objednávky. Díky této objednávce Vám de facto broker nakoupí produkt, který požadujete. Jaké typy objednávek tedy můžete u této společnosti využít?

 • Limitní – u limitních objednávek si klient nastaví nejen objem, ale také cenu, za kterou chce instrument koupit nebo prodat. Jakmile se cena na burze dostane na tuto požadovanou hodnotu, objednávka se zrealizuje.
  Je potřeba upozornit na to, že limitní objednávka se nemusí zrealizovat kompletně (to znamená, že klient nemusí obdržet takový počet akcií, který si objednal, případně nemusí k tomu obchodu vůbec dojít- důvodem bývá nereálná cena, kterou klient požaduje)
 • Tržní (Market) – Toto je prakticky klasický obchod. Zvolíte si tedy pouze objem (například počet akcií), které chcete nakoupit. Tento obchod se zrealizuje ihned a to za tu nejlepší cenu, která je v tu chvíli na trhu dostupná. U méně likvidních instrumentů je nutné počítat s tím, že se objednávka může vypořádat za horší cenu, než jakou vidíte aktuálně  v grafu.
 • Stoploss – Takovýho příkaz od klienta slouží k automatickému uzavření pozice (např. prodej zakoupených akcií). Investor si zde nastaví, za jakou cenu chce investici uzavřít, tedy prodat(stop cena). Jakmile cena na burze protne nastavenou úroveň, Stoploss spustí tržní objednávku k prodeji.
 • Stop-Limit – Toto je velmi zajímavá možnost, kterou společnost nabízí. Jedná se totiž o kombinaci Stoplossu a limitní objednávky. Klient tedy musí vyplnit stop cenu a limitní cenu. Jakmile trh protne nastavenou stop cenu, vytvoří se stoploss objednávka. K prodeji ovšem nedojde ihned, ale až po dosažení nastavené limitní ceny. Pro mnoho obchodníků je toto velmi zajímavou možností k obchodování.

Veškeré informace, které potřebujete vědět o obchodování se společností DeGiro naleznete v záložce obchodování. Můžete zde najít informace o platformě i aplikace (o kterých jsme již hovořili), ale také ověřit, jaká makléřská ocenění ten broker získal. Za zmínku zde jistě stojí, že společnosti DeGIRO se stala „Nejlepším brokerem pro obchodování s akciemi roku 2022“ Toto ocenění získané ve Spojeném království není rozhodně prvním úspěchem společnosti. Přesvědčit se můžete sami.

Degiro recenze

Webové stránky společnosti DeGiro

Po otevření webových stránek společnosti jsem byla trošku zklamaná. Přišli mi velmi surové, bez nápadu, bez elánu. Ale po prvních pár krocích na stránkách www.degiro.com jsem pochopila důvody. Společnost zná evidentně staré heslo „v jednoduchosti je krása“. Nejen, že najdete jednoduše vše, co jako klient, nebo zájemce, nebo dokonce jen zvídavý čtenář, potřebujete. Ale opravdu nic vás nerozptyluje od cíle, za kterým jdete. Finance!!! Společnost je si velmi dobře vědoma svých silných stránek a její webové stránky je opravdu umí prodat. Jednoduché záložky, které navedou klienta, kam potřebuje.

DeGiro

Vzdělávání

Vzdělávání v oblasti investování by mělo být pro klienty, ale také pro brokery jednou z priorit. Protože ne příliš často bývá v této oblasti úspěšný ten, který o ní neví naprosto nic. Což ovšem neznamená, že tyto lidé nemohou investovat. Právě společnost DeGiro toto nabízí. Opět jsem byla velmi nadšena po otevření záložky „znalosti“.

Záložka „znalosti“ je rozdělena na 3 sekce a všechny se zdají být velmi užitečné pro koncového zákazníka. Tedy investora.

 • Investiční akademie
 • Investování s DeGIRO
 • Dokumenty

Pojďme se na jednotlivé části podívat a ve zkratce si říci, co obsahují a co přináší investorům.

Investiční akademie– velmi trefně a úderně zvolený název. O této části společnost hovoří jako o centru pro investiční znalosti. Díky těmto lekcím z financí může začít okamžitě investovat i naprostý lajk. Klienti, které povědomí mají zde mohou své znalosti doplnit. Nalezneme zde 10 sekcí s jasnou tématikou. V každé sekci je možno si spustit video. Ale pokud jste spíše čtenářský typ, vše je krásně popsáno i v textové formě.

 1. Jaký typ investora jste?
 2. Co je to broker?
 3. Základní finanční produkty
 4. Komplexní finanční produkty
 5. Co určuje cenu akcie?
 6. Výběr první akcie
 7. Typy objednávek
 8. Klíčem je rozprostření rizika
 9. Přemýšlení dopředu
 10. Jaký je Váš plán?
Degiro recenze

Investování s DeGIRO

Pokud je klient vzdělán v oblasti investic, může plynule přejít na další záložku a tou je „investování s DeGIRO. Zde, stejně jako v předchozí části najde videa, která přímo ukazují, jak obchodovat právě s tímto brokerem. Konkrétně, jak klient může uskutečnit vklady a výběry, jak nakoupí akcii, nebo případně dluhopis. Videa jsou jednoduchá, intuitivní a jistě klientovi v začátcích velmi pomohou.

Další a poslední částí v záložce „znalosti“ jsou dokumenty. Zde je název trošku zavádějící. Hledala jsem totiž nějaké dokumenty, fyzické papíry, které bych použila k financování. Což mi vzhledem k on-line přístupu společnosti přišlo zvláštní. Dokumenty nejsou myšleny žádné formuláře a podobné zastaralé fyzické papíry, ale filmové dokumenty, které klientům přibližují pravdivé příběhy investorů a situací, které se na finančním trhu mohou stát a klient by na to měl být tedy skutečně připraven. Pod těmito epizodami je k nalezení poznámka brokera, kterou bych zde chtěla citovat. Je velmi podstatná.

„Investování zahrnuje riziko ztráty. Tento film slouží pouze k informativním a zábavním účelům a nenahrazuje investiční poradenství ani individuální výzkum a šetření. Tento film by neměl být vykládán jako pozvání, nabídka nebo výzva k jakékoli investiční činnosti. Společnost flatexDEGIRO se neztotožňuje s žádnými prohlášeními třetích stran, která zaznívají v těchto filmech.“

Registrace

Registrovat se na webových stránkách www.degiro.com je velmi jednoduché, o tom už jsme spolu hovořili. Co ovšem může potencionálním klientům vadit, je chybějící demo účet. Někteří brokeři toto nabízejí, aby si klienti mohli vyzkoušet jejich služby. Ať už na 30 dní, nebo déle. Ale klient má tuto možnost. Společnosti DeGIRO tuto možnost nenabízí. Na druhou stranu si to může dovolit. Tak nízké poplatky ostatní brokeři nemají. Co ovšem je další důležitou věcí, která zastíní chybějící demo účet, je fakt, že možnost investování je opravdu s malými částkami. Takže pokud si klient chce jen investování vyzkoušet, zde se nemusí bát, že by přišel o velké množství svých finančních prostředků.

K otevření účtu vybízí téměř každá část webových stránek. Co když ovšem klient zaváhá, udělá při registraci chybu, případně potřebuje zodpovědět nějaký dotaz? Zde je potřeba přejít na záložku „nápověda“. Budete ihned z českých webových stránek přesměrování na anglické. Zde můžete zadat svůj dotaz, případně najít odpověď na své otázky.

Registrace tedy probíhá pouze zadáním aktivního e-mailu, uživatelského jména a hesla. Je potřeba, aby heslo splňovalo několik ochraných prvků a bylo zadáno dvakrát pro kontrolu. Otevřením účtu u společnosti DeGiro také souhlasíte s obchodními podmínkami společnosti a jste informování o ochraně soukromí a cookies, které stránky využívají.

Investoři, kteří chtějí skutečně obchodovat co nejpohodlněji a on-line, mohou využít mobilní aplikaci. Informace o stažení je k nalezení pod registračním formulářem. Spolupracuje samozřejmě s app store i google play.

Velmi nenápadná informace ( ale velmi podstatná ) se skrývá na této registrační stránce v levém spodním rohu. Týká se toho, kdy můžeme společnosti kontaktovat a kdy nám odpoví.  Pokud tedy máte jakékoliv potíže, můžete společnost kontraktovat přes e-mail: klienti@degiro.cz a to od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 22:00. Tuto možnost nenabízí každá brokerská společnost. Hodnotím tedy velmi pozitivně.

Naše hodnocení brokera DeGiro

Výhody

 • Velmi nízké poplatky
 • Vklady a výběry zcela zdarma
 • Přehledný a jednoduchý web společnosti
 • Vše na jednom místě
 • Jednoduché otevření účtu u brokera
 • Vzdělávání a vysvětlení pojmů na velmi vysoké úrovni
 • Bezpečnost klientů na první místě
 • Velmi šikorá nabídka produktů
 • Ochodování s US akciemi a s vybranými ETF zcela zdarma
 • Podpora českého jazyka
 • Možnost obchodování v českých korunách
 • Celosvětová ocenění

Nevýhody

 • Platby je možno provádět pouze bankovním převodem
 • Velké zdanění divident u českých akcií (hovoříme o 35 % daně)
 • Společnost DeGiRo nepodporuje zlomkové akcie
 • Naní zde možnost demo účtu pro potencionální klienty

Ke čtenářům se snažíme být vždy co nejvíce otevření. Jde přeci jen o Vaše FINANCE. Pokud jste ovšem drobný, nebo střední investor, dovoluji si tvrdit, že broker DeGiro je pro Vás skutečně ten pravý. Od počátečního vzdělávání, až po zvolení správného investičního nástroje Vás společnost dovede až k tíženému cíli a to je obchodovat na investičních trzích po celém světě. 

Po shlédnutí výhod a nevýhod obchodování se společností DeGIRO a orientace na jejich webových stránkách je evidetní, že těch pozitiv je opravdu mnohem a mnohem více. V některých částech jsem byla vysloveně nadšena, co všechno umí broker obchovat a jakým způsobem umí tyto informace předávat svým klientům.

Pokud Vás tedy po přečtení této recenze společnost nadchla, navštivte web www.degiro.cz a můžete začít okamžitě a jednoduše obchodovat. Držíme palce.

Naše hodnocení

Nepřehlédněte: Recenze společnosti Bitmarkets.com