Recenze brokerského webu: Colosseum – kompletní servis pro obchodníky, ale s chybějícím zpravodajstvím

V dalším díle našich recenzí představíme portál Colosseum, který se zabývá především individuální správou portfolia. Jak je již zvykem, budeme hodnotit přehlednost stránek, aktuálnost zpravodajství a kvalitu nabízených služeb.

Přehlednost

Stránky hned na první dojem působí velice přehledně, a to díky svému modernímu vzhledu a interaktivnímu menu. Zmíněné menu umožňuje rychlé a intuitivní pohybování po webu, což je vždy velká výhoda. Zmíněná přehlednost je dle našeho názoru částečně spojena s absencí služeb tzv. navíc, jako je například zpravodajství, diskusní fórum apod. Po vizuální stránce je tento web na vysoké úrovni.

Zpravodajství

Jak jsme již zmiňovali v sekci přehlednosti, tak veřejně přístupné zpravodajství na tomto webu zcela chybí. Samozřejmě záleží na preferencích obchodníka, ale my toto vnímáme jako velký nedostatek.

Služby

V sekci portfolio služeb lze nalézt hned několik záložek: asset management, můj makléř, online trading a research. První zmíněná záložka je především pro ty, kteří nemají čas, nebo chuť řídit své vlastní portfolio. Colosseum jej bude obhospodařovat za Vás a nabízí hned několik investičních strategií. Investiční strategie se velmi liší ve své rizikovosti a cílovým výnosem, takže si na své přijde snad každý. Druhá zmíněná služba nabízí profesionální konzultace s makléři společnosti Colosseum. Klient kromě odborných rad dostává ještě navíc přístup k analýzám a doporučením celého analytického týmu společnosti. Dále je v nabídce online trading na dvou různých platformách, a to konkrétně TWS a MT4. Samozřejmostí této varianty je přístup k výše zmíněným analýzám. Poslední varianta je research, která vynechává přístup k platformám i konzultace makléřů a dodává pouze informace, analýzy, výukové materiály apod.

Obecné informace

Colosseum je ryze českým obchodníkem, který na našem trhu působí od roku 1997. Klientská sekce je v průběhu psaní recenze v rekonstrukci, ale i tak lze velice jednoduše najít veškeré kontaktní informace. Firma sídlí na Praze 2 a umožňuje kromě osobního kontaktu i kontakt telefonický. Obecně jde o velice pěkný a přehledný web, který ale neplatícím obchodníkům mnoho nenabízí, což je dle našeho názoru nevhodné pro začínající obchodníky.

Celkové hodnocení (jako ve škole): 3-

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.