Recenze brokerského webu: Conseq – vítěz roku 2016 mezi penzijními fondy

Tento díl je věnovaný společnosti Conseq, která ve svém akciovém účastnickém fondu v roce 2016 dosáhla zhodnocení 10,81 %. Naše recenze, která má zá úkol zhodnotit brokerský web z pohledu nováčka, bude zaměřena na úroveň přehlednosti, zpravodajství a kvalitu nabízených služeb.

Přehlednost

Poněkud nešťastný formát, který uživatele s širokoúhlou obrazovkou omezí na využívání jen části její plochy, znepříjemňuje procházení webu už od vteřiny, kdy se načte. Kromě tohoto nedostatku se jedná o relativně přehledný web. Orientaci na webu zjednodušují záložky a lišta „rychlá navigace“, která vždy vypíchne nejžhavější témata. Hned na úvodní stránce máme dva odkazy na manuál pro začátečníky, což oceňujeme. Pod tímto odkazem můžeme najít hodnoty jednotlivých fondů, které jsou zobrazeny jak číselně, tak graficky.

Zpravodajství

Zpravodajství na tomto webu nemá svou záložku a je hned na úvodní stránce. Zpravodajství je jako takové velmi sporadické a neaktuální. Častým tématem článků je samotná firma Conseq, která se nebojí sama sebe pochválit. Zprávy o dění ve světě velice zanedbávají. Vydávají různé investiční týdenníky, které jsou zajímavé a tuto sekci tak alespoň trochu oživí.

Služby

Společnost Conseq Investment Management má širokou nabídku služeb. Jednotlivé investiční produkty jsou poskládány z vlastních fondů a fondů jejich partnerů. Základní produkty jsou Classic, Active, Horizont a Private Invest. Classic Invest je varianta pro obchodníka, který si sám chce vybírat jednotlivé fondy. Proti tomu stojí varianta Active Invest, kde výběr fondů a řízení portfolia obstarává samotná společnost. Horizont Invest propagují jako dlouhodobý produkt vhodný na zajištění do penze a pak je tu vlajková loď Private Invest, která je možná až od vkladu 1 mil. Kč. Zajímavou možností je sekce „speciální produkty“, která umožňuje investice do mnoha různých projektů např.: developerský projekt MAMEST.

Obecné informace

Conseq Investment Management se profiluje jako česká firma, která se specializuje na české prostředí a české investory. Firma sídlí na Praze 1 a umožňuje osobní schůzky každý všední den. K dispozici je také telefonní klientský servis mezi 8-18 hodinou. Firma je úspěšná a důvěryhodná. Škoda jen zastaralého webu a neaktuálního zpravodajství.

Celkové hodnocení (jako ve škole): 2-

One comment

  1. Pavelka napsal:

    WEB tedy opravdu nic moc. Podporu v českém jazyce a konzultace mají i ostatní. Fondy, to už tady bylo ne? Já jedu radši na svých komoditách, teď s Topforex. Tady mi to přijde zajímavé až od toho mega.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.