Recenze brokerského webu: Patria – mnoho užitečných informací v trochu nepřehledném formátu

V dalším díle recenzí brokerských webů budeme mluvit o tom, jak na nás zapůsobil brokerský portál Patria. Již tradičně budeme hodnotit především přehlednost stránek, aktuálnost informací a množství nabízených služeb na portále.

Přehlednost webu

Webový portál Patria na první pohled působí nepřehledně, což je způsobeno především množstvím informací, které jsou hned na domovské stránce k dispozici. Orientaci velmi usnadňuje interaktivní menu ve formě záložek, které jsou šikovně rozděleny do kategorií, a to velice oceňujeme. Sloupek „nejčtenější zprávy týdne“ alespoň částečně zjednodušuje jinak těžkou orientaci na webu. Hned na domovské stránce můžeme vidět sympatickou mapku, která ukazuje, jak se daří jednotlivým trhům a pod mapkou probíhá hodnota jednotlivých akciových indexů v reálném čase, a to je užitečné k rychlému a povrchnímu zhodnocení situace.
Hodnocení přehlednosti 2/5

Zpravodajství

Pro návštěvníka webu, který hledá velké množství zpráv ze světa brokerů, je tento web skvělou volbou. Nepřehlednost stránek hravě převáží velmi silná zpravodajská základna, která po celý den, a to včetně večera, zásobuje relevantními informacemi z ČR i ze zahraničí. Jen při testování tohoto webu došlo k zveřejnění hned několika zpráv.
Hodnocení zpravodajství 5/5

Služby

Patria nabízí komplexní služby v oblasti obchodování. Platforma veřejně nabízí hned tři druhy registrací. Bezplatnou registraci, která zpřístupní real-time data, real-time grafy, zpravodajství, diskusní stránku a mnoho dalšího. Tento vstřícný krok směrem k začínajícím obchodníkům na nás udělal dobrý dojem. V kategorii investor plus, která je určená pokročilejším uživatelům, nalezneme k výhodám základního balíčku navíc real-time data z akciových burz USA, ZE, Polska a Maďarska. Poslední kategorie Patria plus, která je určená profesionálům, nabízí navíc především real time data z forexu a peněžního trhu oproti verzi investor plus.
Hodnocení služeb 4/5

Obecné informace a kontaktní údaje

Patria byla založena v roce 1994 jako první investiční banka. Jejím jediným akcionářem je Československá obchodní banka, a.s. Pro klienty preferující osobní kontakt je skělou zprávou, že Patria sídlí v ulici Jungmannova v centru Prahy a je tím velice dobře dostupná. Patria má hned několik infolinek a na email reaguje zpravidla okamžitě. Web nabízí slušný servis a velmi dobré zpravodajství. Jedinou nevýhodou je jeho nepřehlednost, kterou lze ale pomocí osobního nastavení zlepšit.
Hodnocení: 3,7/5

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.