Velká Británie, Anglie, Britská vlajka

Britské ekonomice se bude letos dařit lépe než té americké

Hospodářství Velké Británie by se mělo v letošním roce zotavit rychleji než ekonomika Spojených států. Vyplývá to z předpovědi, kterou v neděli zveřejnila americká investiční banka Goldman Sachs.

Podle bankovního domu by britský hrubý domácí produkt měl letos vzrůst o 7,8 procenta. „To je více, než činí naše očekávání pro ekonomiku americkou,“ uvádí Goldman Sachs. Britské hospodářství se prý koronavirové krize zotavuje rychleji, než se původně předpokládalo.

Dubnový vývoj indexu nákupních manažerů byl lepší, než se čekalo a index se dostal do silně rostoucího teritoria, tvrdí dále Goldman Sachs. Investiční banka také připomněla, že v březnu došlo k masivnímu meziměsíčnímu růstu maloobchodních tržeb ve výši 5,4 procenta.

Pokud se dosavadní vývoj britské ekonomiky ve zbytku roku potvrdí, že tedy pravděpodobné, že překoná růst amerického HDP, který by se měl letos zvýšit o 6,8 procenta. Takový hospodářský růst ekonomice USA banka Goldman Sachs předpovídala letos v únoru. Do odhadu byl již zahrnut fiskální impuls, který ekonomice dodají Bidenovy podpůrné balíčky.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.