akcie

Dobrá nálada na trzích se přenesla i do druhého týdne nového roku. Burzy ve světě rostou

Asijské, evropské i americké akciové trhy vstoupily do druhého obchodního týdne roku 2023 solidním růstem. Investoři opatrně začínají věřit, že dosavadní prudké zpřísňování měnové politiky by mohlo pod vlivem aktuálních dat o inflaci zvolnit.

Burza v Hongkongu roste

Z významných asijských akciových burz nejvíce vzrostla ta v Hongkongu. Tamní hlavní index Hang Seng posílil o 1,89 procenta. O více než půl procenta zpevnila také burza v Tokiu či Šanghaji, Singapur přidal bezmála procento.

Na asijskou optimistickou seanci navázala vzápětí také Evropa, která rovněž solidně rostla. Nejvíce zpevnil index frankfurtské burzy DAX, a to o 1,25 procenta. Panevropský index Stoxx 600 přidal necelé procento, Londýn stoupl o 0,33 procenta. Výjimkou byla burza v Madridu, která lehce ztratila, a to 0,07 procenta.

Největší nárůst zaznamenal Nasdaq

Wall Street začala nový týden rovněž v zeleném teritoriu. Největší nárůst zaznamenal technologický Nasdaq, a to více než jedno procento. Kolem půl procenta přidal hlavní index newyorské burzy S&P 500 a jen nepatrné zpevnění si připsal index Dow Jones Industrial Average. Optimismus se na trhy dostavil díky aktuálním inflačním datům naznačujícím, že inflace polevuje.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *