investice, růst

3 průmyslové akcie s poměrně relativní silou, které se vyplatí koupit

Na začátku týdne se mnohé z nejžhavějších růstových měn prodávají a mnoho společností v indexu Dow Jones Industrial Average ukazuje svou sílu. Z toho je evidentní, že začínáme sledovat určitou změnu. Ať už to souvisí s prudkým poklesem případů COVID-19 nebo s růstem výnosů státní pokladny, nastává krátkodobá změna tónu trhu.

Věnování pozornosti akciím, které jsou v slabých dnech indexů silné, může investorům poskytnout informace o tom, kdo by se mohl stát novým lídrem na trhu.

Jelikož společnosti v průmyslovém sektoru jsou obvykle vázány na ekonomiku, měly by dosahovat dobrých výsledků. Nadále totiž sledujeme přijímání dalších stimulů a zotavování ekonomiky. Ve spojení se skutečností, že prezident Joe Biden má velké plány na zlepšení infrastruktury, lze konstatovat, že průmyslové zásoby se v této chvíli vyplatí sledovat.

Zde jsou 3 průmyslové akcie na nákup, které vykazují relativní sílu:

United Rentals

Kdykoliv si všimnete, že akcie je v den distribuce na trhu pěkná a zelená, vyplatí se to vzít na vědomí. Přesně to je případ společnosti United Rentals (NYSE: URI), průmyslové akcie, která neustále trvale dosahuje nová maxima. United Rentals je největší půjčovna vybavení na světě se sítí více než 1100 půjčoven v USA a Kanadě. Mezi zákazníky společnosti patří například stavební společnosti, průmyslové společnosti, výrobci, veřejné služby, samosprávy, majitelé domů a další. Jak se bude ekonomika postupně zlepšovat, měla by se zvyšovat stavební činnost, což povede k silným příjmům pro společnosti jako je United Rentals.

Toto je dobrý příklad průmyslových akcí, které by mohly těžit z plánu infrastruktury administrativy Joe Bidena, jehož výsledkem by mohly být výdaje až 2 biliony dolarů v příštích čtyřech letech. I když společnost United Rentals nedávno oznámila pokles výnosů v Q4 meziročně o 10,1 % a meziroční pokles čistého příjmu o 12,1 %, akcie se v únoru meziročně vzrostly zhruba o 30 %.

„Očekáváme otočení zpět k růstu do konce roku, což spolu s pokračující nákladovou disciplínou přinese silnou ziskovost,“ řekl Generální ředitel společnosti Matthew Flannery .

Norfolk Southern

Nákup akcií v železničním průmyslu může být dobrou volbou, pokud vás zajímají společnosti, které hrají rozhodující úlohu v domácím dodavatelském řetězci. Norfolk Southern (NYSE: NSC) je díky své silné rozvaze a zkušenému řídícímu týmu jednou z nejkvalitnějších možností subsektoru.

Společnost provozuje 19 500 železničních mil tratí a obsluhuje každý hlavní přístav s kontejnery na východě USA. Norfolk přepravuje mnoho průmyslových výrobků, jako jsou kovy, stavební materiály a uhlí. Generuje také značné příjmy z intermodálních železničních vozů, zemědělství, lesnictví a spotřebního zboží.

Investoři by měli být ohromeni skutečností, že Norfolk dokázal meziročně snížit své provozní náklady o 7 % na 6,8 miliard dolarů. Zatímco příjmy se v roce 2020 meziročně snížily o 13 %, v roce 2021 by mělo přijít zlepšení, protože pandemie začne ustupovat.

Akcie jsou lákavé také díky své historii zvyšování dividend a skutečnosti, že dosahuje na slabém trhu nová maxima.

Deere & Company

Poslední společností na dnešním seznamu je Deere & Company (NYSE: DE), největší světový výrobce zemědělských strojů a zařízení. Deere je také předním poskytovatelem stavební techniky a díky prudkému nárůstu zemědělství a stavební činnosti by se mohl dočkat vzestupu v roce 2021. Účet za infrastrukturu, který jsme zmínili dříve, by mohl být příjemným motorem růstu.

Poslední zveřejnění výnosů společnosti bylo přinejmenším působivé, protože Q1 EPS se zvýšil o 137 % na 3,87 USD na akcii. Tržby se v tomto čtvrtletí zvýšily ve všech segmentech společnosti a čistý příjem v prvním čtvrtletí se meziročně téměř zdvojnásobil na 1,2 miliardy dolarů. To potvrzuje, že nová operační strategie společnosti Deere střílí na všechny strany. Pokud existuje nějaká indikace posílené celoroční předpovědi výnosů společnosti, Deere & Company se chystá být jednou z nejsilnějších průmyslových akcí roku 2021.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *