Přesvědčení investorů, že americká centrální banka bude pokračovat v rychlém zpřísňování měnové politiky, zeslábla.

Dolar propadl na šestitýdenní minimum vůči japonskému jenu. Oslabil i ke koši šesti měn

Přesvědčení investorů, že americká centrální banka bude pokračovat v rychlém zpřísňování měnové politiky, zeslábla. Americký dolar tak vůči japonskému jenu oslabil na nejnižší úroveň od poloviny června.

Dolar vůči jenu

Dolar vůči jenu ztratil 0,45 procenta a klesl na hodnotu 132,07 jenu za dolar. Podle analytiků je tento měnový pár mimořádně citlivý na změny výnosnosti dlouhodobých vládních dluhopisů Spojených států. Jako benchmark zde slouží desetiletý dluhopis, jehož tržní úroková míra se mírně snížila na 2,618 procenta.

Oslabil také dolarový index, který porovnává hodnotu americké měny vůči koši šesti zahraničních měn. Jeho úroveň klesla o 0,18 procenta v porovnání s pátkem. Dolar je tak nejslabší od začátku letošního července.

Investoři pečlivě sledují trh

Investoři rovněž pečlivě sledují makroekonomická data, která ze Spojených států přicházejí. A to nejen inflaci, ale také vývoj na pracovním trhu. Právě jeho případné slábnutí by mohlo být důvodem, proč americká centrální banka zvolní při zvyšování svých základních úrokových sazeb. Hospodářství USA se totiž dostalo do technické recese, když jeho výkon klesl dva kvartály po sobě.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *